De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
13 °C
Z 4
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,458
1,099
 
 

SNELNIEUWS

Zaterdag 21 november
do 09 okt 2008, 13:51 | lees voor

Huizenmarkt Amsterdam valt stil

AMSTERDAM -  In Amsterdam worden sinds twee weken nauwelijks huizen meer verkocht. Door de wankele positie van veel banken en de val van de beurzen is er bijna geen kijker meer te vinden.

Foto: Lint, Emiel van

Bij veel woningen die onder voorbehoud van financiering zijn verkocht, dreigt de verkoop niet door te gaan omdat kopers van de koop af willen zien. Ze annuleren de deal onder het mom dat ze de hypotheek niet rond kunnen krijgen.

''Kopers wachten af. Daardoor is de markt stilgevallen", bevestigt Pieter Joep van den Brink, voorzitter van de makelaarsvereniging Amsterdam (MVA), tegen het Parool.

''De huizenmarkt is ook in Amsterdam in korte tijd volledig omgeslagen van een verkopersmarkt naar een kopersmarkt”, aldus Van den Brink tegen de krant. ''De huizenkoper is nu de baas.''

De laatste kwartaalcijfers van de NVM, waarin een lichte daling van de huizenprijzen is te zien, geven volgens hem geen juiste weergave van de situatie omdat ''de laatste dolle veertien dagen met die twee Zwarte Maandagen op de beurs net buiten de cijfers vielen."

Hij voegt toe: ''Wij weten dat kopers wel op Funda blijven kijken naar huizen, maar ze maken dezer dagen geen afspraken voor een bezoek.''

De kredietcrisis werkt direct door. ''Huizenkopers die al een huis hebben, kunnen vrijwel geen overbruggingskrediet meer krijgen. Daarom moeten ze altijd eerst hun huis zien te verkopen.''

In Amsterdam werden in het derde kwartaal 2256 huizen verkocht, 8,5 procent minder dan in het kwartaal eerder.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

Kerstgroet aan de Ouderen
Kans op €3000,- !
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.
Michael Jackson Shirts