*

Zoeken
  Zoeken met  
14.5 °C
ONO 3
 
files 8
5 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 16 okt 2008, 11:24
|
lees voor

Anoniem solliciteren ook in Amsterdam geen succes

AMSTERDAM -  Een proef met anoniem solliciteren in het Amsterdamse stadsdeel Westerpark was geen succes. Enkele afdelingen van de lokale overheid anonimiseerden het afgelopen halfjaar de naam en het geboorteland in de brieven van sollicitanten. Het percentage allochtone werknemers nam daardoor echter niet toe. Dat maakte een woordvoerder donderdag bekend.

Westerpark is niet de enige plek waar anoniem solliciteren niet de gehoopte resultaten opleverde. Eerder dit jaar stopte de gemeente Nijmegen al met een proef hiermee omdat de resultaten beperkt waren. Het anonimiseren leidde bovendien tot de nodige administratieve rompslomp.

Uitzendbureau Manpower stelde in januari na een experiment ook al dat anoniem solliciteren er niet voor zorgt dat werkgevers meer mensen van buitenlandse afkomst aannemen. Niet-westerse allochtonen bleken niet te worden afgewezen vanwege hun etnische achtergrond, maar omdat ze bijvoorbeeld te weinig ervaring hebben.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting