De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
12 °C
ZW 3
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,458
1,099
 
 

SNELNIEUWS

Zaterdag 21 november
Gerelateerde artikelen
'Onderzoek naar strop N-Holland'
De Statenfractie van de PvdA...
vr 17 okt 2008, 05:30 | lees voor

Verdampt geld is geleend!

door Martijn Koolhoven
DEN HAAG -  Gemeenten en provincies hebben geld op IJslandse rekeningen geparkeerd, dat was geleend bij de Bank Nederlandse Gemeenten (BNG).

Foto: BLOOMBERG NEWS

De schade die een nog onbekend aantal overheidsinstellingen lijdt als gevolg van het omvallen van buitenlandse crisisbanken, blijkt zo nog groter uit te vallen. In totaal hebben ze voor circa €220 miljoen geparkeerd. In een aantal concrete gevallen is geld bij de BNG geleend tegen een rente van drie procent. Vervolgens is het geld, dat bestemd was voor investeringen in infrastructuur en zorg, tijdelijk bij onder andere de noodlijdende IJslandse Landsbanki weggezet voor een percentage van 5,25.

Plezier

Thesauriers van enkele overheidsinstellingen, waaronder gemeenten en provincies, dachten met dit rentevoordeel de belastingbetaler een plezier te doen. Het gaat om kasgelden, waar gemeenten en provincies niet direct over hoefden te beschikken, maar pas over enkele maanden, bijvoorbeeld voor de aanleg van een nieuwe weg.

Echter, nu de crisisbanken in zwaar weer zijn gekomen, is het uiterst onzeker geworden of het uitgezette geld nog ooit naar Nederland terugkomt.

Twee controllers van betrokken gemeenten hebben onze krant gisteren gewezen op deze speculatiepraktijken. In een reactie zegt de Bank Nederlandse Gemeenten dat de constructie niet in strijd is met de wet. "Je mag niet speculeren met bij de BNG geleend geld", aldus BNG-woordvoerster Charro Dammers. "Maar overheden zijn wel vrij om geld, bestemd voor bijvoorbeeld de aanleg van een weg, op een depositorekening te zetten."

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

Kerstgroet aan de Ouderen
Kans op €3000,- !
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.
Michael Jackson Shirts