Belliraj, hoofdverdachte van een terreurnetwerk in Marokko, heeft de plannen onthuld tegenover de Marokkaanse justitie. Dat meldt de Arabische krant Asharq Al-Awsat.
De vermeende aanslag is volgens de krant voorkomen door toedoen van Belliraj, die in het diepste geheim informatie over Al-Qaeda doorspeelde naar de Belgische Staatsveiligheid. Dankzij de verdachte kon ook een terreurdaad in Engeland worden verijdeld.
Een woordvoerder van de AIVD liet gisteravond weten dat de Nederlandse veiligheidsdienst "niet beschikt over informatie dat sprake zou zijn geweest van een aanslag op Europol".
Belliraj had contacten met de gevaarlijkste terroristen ter wereld. Zo ontmoette hij in 2001 in Afghanistan Osama bin Laden en diens rechterhand Ayman al-Zawahiri.
In zijn verhoren verklaarde Belliraj van Al-Qaeda de opdracht te hebben gekregen om in Europa personen te zoeken die chemische en biologische wapens konden maken. De plannen voor een aanslag op de politiedienst aan de Raamweg dateren volgens Asharq Al-Awsat uit 2001.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!