De werkzaamheden aan de dijk die fictief op springen stond, begonnen later dan gepland. De vrachtwagens met zand stonden namelijk vast in de file. De autoriteiten hebben volgens Bandell te weinig rekening gehouden met weersomstandigheden als mist. Hierdoor liep het verkeer vast.
Bovendien moet de belangenafweging van verschillende gemeenten nog eens onder de loep worden genomen. “Eigen gemeente eerst speelt een rol, maar dat is begrijpelijk”, aldus de coördinerende burgemeester.
Het kan zijn dat belangen van gemeenten conflicteren. Dit kwam naar voren tijdens de oefening toen moest worden afgewogen welke dijk zou worden versterkt. Aan de andere kant van de rivier zouden dan de nabijgelegen woongebieden onder water komen te staan.
Ook was het even spannend wanneer de beslissing moest worden genomen om bewoners te evacueren. Uiteindelijk was volgens Bandell iedereen op tijd uit de regio. Dit lag voor een deel aan de zelfredzaamheid van mensen. Zij waren op tijd geïnformeerd om te vertrekken naar hoger gelegen gebieden.
De autoriteiten kozen voor het meest ingewikkelde crisisscenario, een watersnoodramp, omdat bij een dergelijke crisis veel samen komt als hoogwater, de uitval van elektriciteit en evacuaties. Het bleek dat niet alle onderdelen in de oefening evenveel aandacht kregen. Soms was het even chaos.
Bandell was erg te spreken over de onderlinge communicatie en de inzet van het leger. Een evaluatie van de oefening volgt begin 2009.
De waterschappen vonden echter de insteek van de proef “buitengewoon frusterend”. Dijkgraaf Jan Geluk: “Dijken zijn sterk. We gaan er vanuit dat ze het ook houden.”

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!