De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
14 °C
Z 4
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,458
1,099
 
 

SNELNIEUWS

Zaterdag 21 november
ma 10 nov 2008, 10:04 | lees voor

ANP ontruimd wegens gaslek

Van onze correspondent
RIJSWIJK -  Honderden werknemers op het Rijswijkse bedrijventerrein Plaspoelpolder zijn vanochtend geëvacueerd vanwege een ernstig gaslek voor het gebouw van het ANP. Kort na twaalf uur gaf de brandweer het terrein weer vrij.

Foto: ANP

De lucht kwam via de kantoren in het riool terecht. De brandweer is met groot materieel uitgerukt om het lek te dichten.

De 125 werknemers van het persbureau, dat vorige week voor het eerst een ontruimingsoefening had, moesten in allerijl naar buiten. Een enkeling had nog net tijd om een laptop te grijpen om op straat verder te gaan met de verwerking van het nieuws. Voor het maken van de radiojournaals werd uitgeweken naar het nabijgelegen ANWB-gebouw aan de Verrijn Stuartlaan.

Bij de naastgelegen drukkerij Stimuka moest veertig man het werk stilleggen. De drukkers André en Jan stonden ijsberend op afstand toe te kijken: ,,Dit is echt een ramp. We moeten vandaag 130.000 boekjes voor KPN drukken. Een spoedklus”, aldus André, die vanochtend alarm sloeg na het ruiken van een sterke gaslucht in het toilet.

De geëvacueerde werknemers werden opgevangen in de kantine van het buurbedrijf Alcatel.

De brandweer, die de hulp heeft ingeroepen van een expert gevaarlijke stoffen, moest een graafmachine inzetten om bij het lek te kunnen komen. Om de dampen uit de riolering te laten ontsnappen heeft de brandweer alle putdeksels in de nabije omgeving opengezet. Nieuwsgierige voorbijgangers, die op het incident waren afgekomen, werden vanwege het explosiegevaar weggestuurd.

Kort na twaalf uur gaf de brandweer het terrein weer vrij.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

Kerstgroet aan de Ouderen
Kans op €3000,- !
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.
Michael Jackson Shirts