De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
Avond: 15 °C
wind: nw 3
files: 1
lengte: 2

SNELNIEUWS

Vrijdag 10 juli
di 11 nov 2008, 13:37 | lees voor

Celstraf geëist voor het schrijven van seksbrieven

LEEUWARDEN -  “Ik ken jouw lichaam van top tot teen en ik ben echt niet de enige die jou begluurt”. Dit schreef de 50-jarige Jurrien B. uit Gorredijk aan een alleenstaande vrouw bij hem uit het dorp. Zeven jaar lang heeft de man meerdere vrouwen geïntimideerd en bedreigd met seksbrieven en zelfgemaakte pornoboekjes.

Het Openbaar Ministerie (OM) eiste dinsdag bij de rechtbank in Leeuwarden vier maanden cel tegen de man.

Jurrien B. stalkte vrouwen bij hem uit het dorp door ze met regelmaat brieven te sturen waarin hij zijn seksuele fantasieën beschreef. “Hij heeft de vrouwen bewust uitgekozen, want de meesten waren vrijgezel of gescheiden”, zei de officier van justitie. Hij fabriceerde ook zijn eigen pornoboekjes, die hij samen met vuile slipjes, tampons of gevulde condooms bij het slachtoffer achterliet op de deurmat. De vrouwen voelden zich daardoor zeer bedreigd.

Bij toeval is Jurrien B. opgepakt als verdachte van een inbraakpoging bij een drogisterij. Er was echter te weinig bewijs om hem vast te houden.

De seksbrieven en maandverband die hij bij zijn aanhouding bij zich had, riepen daarentegen vragen op. Iemand herkende zijn handschrift. Na onderzoek bleek het om dezelfde persoon te gaan als de tot dan onbekende stalker.

De uitspraak is 25 november.

Plaats op:     Hyves    Plaats op eKudos   eKudos    Plaats op MSN reporter   MSN    Plaats op Delicious   Delicious   

Samsung Digitale Camera