De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
12 °C
ZW 3
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,458
1,099
 
 

SNELNIEUWS

Zaterdag 21 november
za 15 nov 2008, 05:30 | lees voor

Staand vergaderen bespaart miljarden

Van onze correspondent
DELFT -  Oeverloze vergaderingen kunnen drastisch worden ingekort door de stoelen aan de kant te schuiven en staand de besprekingen te voeren. Jaarlijks kunnen overheid en bedrijfsleven tien miljard euro besparen aan de statafel, zo berekende TNO na onderzoek.

Staande vergaderingen nemen bijna 35 procent minder tijd in beslag, terwijl hetzelfde resultaat wordt geboekt. In ons land kost het oeverloze gepraat per maand 2,5 miljard euro. Elk overleg neemt gemiddeld anderhalf uur in beslag. Een staande vergadering hoeft niet langer dan een uur te duren, weet TNO-onderzoeker Peter Vink.

Hij erkent dat voor urenlange vergaderingen en voor deelnemers die slecht ter been zijn 'zitsessies' de beste optie blijven. Volgens professor Vink heeft korter vergaderen een positief effect op de arbeidsvreugde: "Van de betrokkenen beschouwt 53 procent vergaderen als verloren tijd."

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

Kerstgroet aan de Ouderen
Kans op €3000,- !
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.
Michael Jackson Shirts