De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
11 °C
ZO 3
 
files 1
3 km.
euro95
diesel
1,458
1,099
 
 

SNELNIEUWS

Zaterdag 21 november
Gerelateerde artikelen
Pensioenfondsen verder in de knel
De helft van de tien grootste...
za 29 nov 2008, 05:30

Bos: Bizar effect van kredietcrisis Zorgen om 65-plussers

Koopkracht neemt toe

door Paul Jansen en Roelien Wierstra
DEN HAAG -  De koopkracht zal volgend jaar onverwacht harder toenemen dan het kabinet op Prinsjesdag aankondigde.

Gemiddeld gaan burgers er in 2009 een vol procent in koopkracht op vooruit. Tot nu toe werd gerekend op een verbetering van slechts een half procent. Dat blijkt uit nog geheime cijfers van het Centraal Planbureau (CPB), die in het bezit zijn van De Telegraaf. Voor sommige groepen kan het voordeel in de portemonnee zelfs verder oplopen naar een groei van 1,5 procent.

Gepensioneerden met een groot aanvullend pensioen lopen het risico buiten de boot te vallen omdat de pensioenen door tegenvallende beleggingsresultaten mogelijk niet worden geïndexeerd. De inflatie valt een vol procent lager uit en komt voor 2009 uit op twee en een kwart procent.

Minister Bos (Financiën) bevestigde gisteren desgevraagd dat het er voor de meeste burgers goed uitziet. "Die magere plus wordt een dikke plus", stelt Bos over de koopkracht. De PvdA-bewindsman noemt het onverwachte effect "een van de meest bizarre dingen" van de huidige crisis. Oorzaak van de meevaller is vooral de geduikelde olieprijs.

"Hoewel mensen in de eerste maanden van het jaar nog hoge energiekosten zullen hebben, gaan die daarna omlaag", aldus Bos. "En aan de pomp merken mensen het natuurlijk al."

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

Kerstgroet aan de Ouderen
Kans op €3000,- !
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.
Michael Jackson Shirts