*

Zoeken
  Zoeken met  
18.8 °C
ONO 3
 
files 7
2 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
di 06 jan 2009, 17:27
|
lees voor

Mezen pikken voor € 1,5 mln. aan fruit

UTRECHT -  Zangvogels hebben in 2008 flinke schade berokkend aan de fruitteelt. Het Faunafonds had dinsdag al 1,8 miljoen euro uitgekeerd als tegemoetkoming aan telers van appels en peren. Dat bedrag is aanzienlijk hoger dan in 2007, toen 0,5 miljoen werd uitgekeerd, meldt een woordvoerder van het Faunafonds.

Ook in 2008 bleken mezen weer de grootste schadeveroorzakers. Ze hadden een voorkeur voor peren en pikten met name de zoete, zachte Conference zo vaak aan dat het Faunafonds 1,5 miljoen euro heeft vergoed aan de telers. De financiële gevolgen vallen in 2008 vooral hoger uit door de hoge prijs van de peren die bijna twee keer hoger was dan een jaar eerder, meldt het Faunafonds.
Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting