Khalid Yasin is uitgenodigd door de organisatie ‘ontdek Islam’ en zal volgende week tweemaal een lezing houden voor bekeerlingen op de Islamitische Universiteit Rotterdam. De PVV noemde de komst van de preker “niet bepaald integratiebevorderend”.
Yasin vindt namelijk onder andere dat moslims geen ongelovige vrienden mogen hebben. Ook beweert de predikant dat Afrikanen met aids werden besmet door Amerika en Westerse landen in samenwerking met hulporganisaties, schrijft Metro.
De PVV wil dat Eberhard van der Laan verklaart “hoe het in hemelsnaam mogelijk is dat deze sjeik in staat wordt gesteld om hier haat te komen zaaien?”
De partij ziet het liefst dat Yasin geen toegang krijgt tot Nederland. Ook moet meer duidelijkheid over de uitnodigende organisatie 'ontdek islam' komen. Als die groep subsidie van de overheid krijgt, wil de PVV dat de geldkraan onmiddellijk wordt dichtgedraaid.
De Islamitische Universiteit verweerde zich tegen de kritiek. “We verhuren enkel een zaal aan een spreker”, aldus de organisatie. Op de confrontatie met een aantal van Yasin’s uitspraken wordt gereageerd met “over iedereen kan wel iets radicaals worden gevonden”.
Bekijk hier beelden van Yasin, die zijn verhaal doet over AIDS.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden