Weg met dat kastje!
Schutter Fort Hood voor de rechter
Cuba deelt penisimplantaten uit
Woonflat ontruimd wegens brand
Explosie in Chinese mijn eist...
Mexico zet neef president vast
Experts VS naar Noord-Korea
Chaos op A16 door verkeersongeval
Moordenaar nu advocaat
Prins zwicht voor druk
Willem-Alexander zag bui hangen
Sportief patatje
Beruchte pedo in Brazilië opgepakt
Toch geen pistool aan de bar
Levenslang voor spion voor Cuba
Jacht op winkeldieven geopend
Tientallen arrestaties bij rellen...
Opnieuw autobrand in Apeldoorn
Jongens overvallen 12-jarig meisje
IND´er schoot collega dood: 16 jaar
KPN: storing is voorbij
Schrijvers ontmoeten Paus
Gulle gift voor bos
Geen kinderbijslag voor 'stoute'...
Ban verwelkomt Van Rompuy
Geen hand bij rijexamen
Volendamse jeugd gokverslaafd
'EU moet met één mond spreken'
Spaarders DSB naar rechter
Onderzoek naar lerarenbeurs
Zij eisen dat het busbedrijf meer doet om ze te beschermen. De politiek moet ook ingrijpen, vinden ze. Voor de chauffeurs was de maat vol toen bij een van hun collega's zaterdag een fiets vlak voor zijn rijdende bus was gegooid en hij daarna werd gemolesteerd. Dezelfde dag waren twee andere chauffeurs beledigd en bedreigd. Voorts was een week eerder een bestuurder overvallen na met een mes te zijn bedreigd. Verder worden bussen soms stilgezet door jongeren die de bussen met opzet klemrijden. Dit gebeurt met name in Almere Poort.
"Het is een opeenstapeling van incidenten", aldus vakbondslid Ton van den Berg, "De chauffeurs voelen zich niet veilig meer. We wilden zaterdag een signaal afgeven."
De chauffeur die de fiets voor zijn bus geslingerd kreeg meende dat een vrouwelijke passagier een vals plaatsbewijs had. Hij wees haar daarop. Iemand die bij haar was wenste hem vervolgens de ergste ziektes toe, bedreigde hem, maar verdween.
Toen de bestuurder later langs dezelfde plek kwam, vloog er plotseling een fiets door de lucht waardoor hij moest remmen. "Voor ik het wist had iemand de deur van buiten geopend, was naar mij toegelopen met een sjaal voor zijn gezicht en had mij een stomp in mijn gezicht gegeven. Vermoedelijk was het de vent die mij even daarvoor had uitgescholden. Die dreun kwam geweldig hard aan. Ik ben echter toch gisteren weer gaan werken. Je wilt niet toegeven aan die idioten", aldus de chauffeur. Uit onderzoek is gebleken dat een op de tien chauffeurs te maken heeft lichamelijk geweld.
Serieus
Burgemeester Annemarie Jorritsma van Almere maakt zich ernstige zorgen over
de zich snel opvolgende incidenten met bedreigingen en lichamelijk geweld. "Ik
neem dit bijzonder serieus", aldus Jorritsma. "Ik ga dit punt op
de agenda zetten van overleg met de politie en Connexxion. We gaan kijken
welke maatregelen er genomen dienen te worden. De situatie is uitermate
ernstig."
© 1996-2009 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Subsidie en 6% BTW
Wil jij mij nu live zien?
Single ?
Stedentrip Istanbul
YummY, 18+ X X X
Kim Holland exclusief
Win € 2.500,-
Nieuwe auto kopen?
Holiday on Ice
Afvallen voor € 19,99 p.w. beinshape.nl
Valt je Lijfrente vrij?
Claim hier je domeinnaam nu het nog kan!
Win gratis kaarten voor
Klik hier ! Alles over
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.
