Iran veroordeelt ex-minister
Kritisch boek Rijkswaterstaat...
Steun voor wet tegen woekerprijzen...
VVD open voor langere missie
Man heeft orga-nen in spiegelbeeld
Gratis met de bus
Hulp voor Aru-baanse probleemjeugd
Overvallen dras-tisch aangepakt
'Snowmageddon II' op komst in VS
SP: stop ijsberenhandel
Verhagen: Kenia helpen
Or ongelukkig met vertrek Meijboom
Veel bekijks penissen
Jeugd drinkt vooral bij een ander
Hasj gedoogd in Afghaanse leger
'Lijnen zinloos voor dikke ouderen'
Man vast om ontvoering in A'dam
Weer massale betoging in township
23 jaar na moord op homo's
'Elektrische sigaret ook ongezond'
Dief stuurt nieuwe tuinkabouter
'Chipkaart niet zomaar in A'dam'
Wilders: Premier buigt diep
Woning verwarde man doorzocht
'Op de bodyscan zie je niks'
Bellende trucker levert harddrugs...
Ook zaak in R'dam om koopzondag
Dertien jaar voor fatale overval
Minder dance 30/4 in Eindhoven
'Stuk tuin inleveren graag'
Eerste training op Cypress Mountain
Schaatser Mulder heeft last van enkel
Schildermans mist startbewijs
Schaatsblokjes toch rood
ALLES OVER DE WINTERSPELEN!
'Mensen begonnen te huilen'
Stuk tuin terug graag!
Eitje bakken voor open haard
Verdachte neerschieten fietsster...
Man is Stoer, Vrouw is Hoer'
Shalali Shalala
Moorddossier: Anneke van der Stap
Degenslikker slikt 18 zwaarden
Topless protest in Kiev tegen...
Vurnon Anita: 'Kampioenskriebels...
Het bedrijf kreeg opdracht van een internationale denktank om onderzoek te doen naar grensoverschrijdende criminele netwerken en cybercrime. Sinds november 2006 speurt de organisatie naar criminelen die zich toeleggen op internationale fraude met bankkaarten en internetbankieren.
Ultrascan zegt dat de Russische misdadigers betaalknooppunten, zoals bijvoorbeeld pinapparaten of glasvezelkabels, onderzoeken en kijken hoe ze daarin een lek kunnen forceren. Ze doen dat met behulp van „techniek, software, chantage of omkoping”. Het zijn ook de Russen die al hebben bekeken hoe ze bijvoorbeeld de komende maanden de geldautomaten van Wincor Nixdorf van ABN Amro kunnen aftappen om vertrouwelijke gegevens van rekeninghouders te krijgen, weet Ultrascan. Deze skimapparatuur hebben ze al laten ontwikkelen. Ze laten de apparaten de komende tijd via netwerken van stromannen plaatsen.
„De Russen hebben ook software laten maken om aanvallen op internetbankieren in 2009 grootschalig mogelijk te maken. Ze beschikken over programma's voor het draadloos opvangen en decoderen van betaalgegevens”, zegt Ultrascan. Verder weet het recherchebureau dat deze groep criminelen methoden ontwikkelt om glasvezelkabels te splitten en vertrouwelijke bankgegevens die over die lijnen worden verzonden, af te tappen. Daarmee kunnen ze op grote schaal geld van rekeningen stelen en rekeningen manipuleren.
Ultrascan vindt dat banken preventieve maatregelen moeten gaan nemen. „De omvang van Russische criminele activiteiten is buiten elke proportie”, zo staat in het onderzoek. Daarom is preventie een betere aanpak dan regelgeving en opsporing achteraf, meent een woordvoerder.
Begin dit jaar meldde Ultrascan dat er inmiddels al tienduizenden Nederlandse bankrekeningen in handen van criminele netwerken zijn. Dat probleem zal volgens het bedrijf het komend jaar explosief groeien. De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) zei toen dat ze niet bekend was met de bevindingen van Ultrascan en dat ze het genoemde aantal niet kon plaatsen.
Een woordvoerder van ABN Amro zegt geen waarde te hechten aan het verhaal van Ultrascan. Volgens hem is Ultrascan een eenmansbedrijf. Het heeft ook geen contact met ABN Amro opgenomen over het onderzoek, zegt hij.
De website van Ultrascan meldt dat het bedrijf een international samenwerkingsverband is dat in 1996 is opgericht en bestaat uit 51 partners en verder de beschikking heeft over 3200 experts uit 69 landen.
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Subsidie en 6% BTW
Chat nu met de lekkerste
Gratis fitness tot
Stedentrip Istanbul
Yummy: Kim Holland 18+
Handig: Twee nummers
Thermae 2OOO
Met € 4 korting naar de Huishoudbeurs
ANWB: Tips! Voor
Nieuw: Hotelbon
Klik hier ! Alles over
de Mexicaanse griep!
Saldo 3 jaar vast
Restaurant Week !