De tot levenslange gevangenisstraf veroordeelde De B. kreeg in oktober van de Hoge Raad te horen dat ze een nieuw proces zou krijgen, omdat ernstige twijfel aan de juistheid van haar veroordeling was ontstaan. Ze kreeg in 2004 levenslang wegens moord op zeven ziekenhuispatiënten en drie pogingen daartoe. Tijdens de regiezitting van donderdag komt de zaak niet inhoudelijk aan bod. Het hof beslist over welke onderzoeken er nog gedaan moeten worden en wanneer het proces in de rechtszaal verder gaat.
Het gerechtshof wil zelf ook nog het een en ander laten onderzoeken, maar lijkt vooralsnog niet alle zaken tot in detail te willen overdoen. Het moet nog blijken welke verzoeken van het OM, die wel ingaan op dergelijke details, het hof toewijst. De advocaten van Lucia hebben nog geen onderzoekswensen, maar willen graag dat de zaak zo snel mogelijk wordt afgedaan.
Een belangrijke vraag is of baby A. is vergiftigd met het hartmedicijn digoxine. Volgens een deskundige die door de Hoge Raad was ingeschakeld, is dat onwaarschijnlijk en kan het kind door uitputting zijn doodgegaan. Het OM schuift de mogelijkheid van vergiftiging niet terzijde.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!