*

Zoeken
  Zoeken met  
14.5 °C
ONO 3
 
files 4
1 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 12 feb 2009, 07:03
|
lees voor

'Wendy Videler betaalde niet voor liquidatie Woudstra'

Moord Isla Margarita werk beroepskillers

door John van den Heuvel en Bart Olmer
PORLAMAR (Isla Margarita) -  Een spectaculaire doorbraak in het politieonderzoek naar de moorden op drie Nederlanders op Isla Margarita. De politie op het Venezolaanse eiland zegt met de arrestatie van een eilandbewoner opheldering te hebben gebracht in de liquidaties van Johan Woudstra (62) en Wendy (41) en Joyce Videler (14).

Joyce Videler Joyce Videler
Arthur Videler Arthur Videler
Blootlegging van het graf van Wendy en Joyce Videler door politieagenten van het Venezolaanse eiland Isla Margarita. Blootlegging van het graf van Wendy en Joyce Videler door politieagenten van het Venezolaanse eiland Isla Margarita.

De arrestant, Arvelo Michelle Marin, zou bij de moorden hebben samengewerkt met de nog voortvluchtige eilandbewoners Harold Pinto en José Rojas Enmanuel Marcel Carrera. Het trio staat bekend als 'de huurmoordenaars van San Rafael'. San Rafael is de buurt waar het gezin Videler woonde.

Opdracht

Politiecommissaris Marco Vivas stelt dat het moordtrio als eerste de liquidatie heeft uitgevoerd op de zakenman Johan Woudstra, die wilde investeren in de toeristenindustrie op het eiland. Die moord, gepleegd op 21 februari 2007, zouden ze volgens de eilandpolitie hebben gepleegd in opdracht van Wendy Videler, die achter het vermogen aan zat van de investeerder.

Na de moord persten ze Wendy Videler af, omdat ze méér geld wilden hebben voor de huurmoord. Volgens de politie betaalde Wendy slechts 150 bolivar voor de huurmoord, omgerekend 70 euro. Eerdere berichten spreken over een uitbetaald bedrag van 40.000 dollar. Dat bedrag staat als afboeking op de bankrekening van Wendy. Op de dag van de moord heeft de gearresteerde Michelle dit ontvangen.

Toen Wendy Videler bleef weigeren meer geld te betalen aan de huurmoordenaars, besloten ze haar te vermoorden, samen met haar 14-jarige dochter Joyce. Over de mogelijke betrokkenheid van Arthur bij de moorden, zoals zijn eigen moeder Francine begin deze week in deze krant beweerde, bestaat geen nadere duidelijkheid. Wendy en Joyce verdwenen op 20 augustus 2007 en werden een jaar later gevonden in een ondiep graf nabij het vliegveld. Over de lijken was ongebluste kalk gestrooid om de lichamen zo snel mogelijk te laten ontbinden. De gearresteerde huurmoordenaar Michelle stond bekend als het hulpje en bodyguard van Wendy Videler. Ook verrichtte deze man hand- en spandiensten voor zijn andere slachtoffer, Johan Woudstra. Beroepscrimineel Michelle Arvelo Marin werd twee weken geleden nog tot 1,5 jaar cel veroordeeld wegens illegaal wapenbezit.

Woudstra's zoon, Sipke, is opgetogen over de aanhouding. "Blijer kun je me niet maken. De verklaring van de politie klopt met mijn theorie over het motief. Ik ben vooral blij omdat dit de naam zuivert van mijn vader. Hij is niet de grote crimineel geweest, waar iedereen hem voor hield. Hij is het onschuldige slachtoffer geworden van zware criminelen."

Volgens de zoon heeft Wendy Videler aantoonbaar 1,5 ton gestolen van zijn vermoorde vader. "Nog afgezien van de enorme financiële schade die is ontstaan door de moord op mijn vader." Het motief, zoals de eilandpolitie schetst, komt ook precies overeen met de verklaring van een criminele informant. De Koninklijke Marechaussee en het openbaar ministerie in Nederland waren van tevoren nauwkeurig geïnformeerd over de aanstaande moord op Wendy en Joyce Videler. Deze criminele informant waarschuwde twee rechercheurs van de Koninklijke Marechaussee 48 uur voordat de slachtoffers op het Venezolaanse eiland spoorloos verdwenen. Hij had toen het signaal gekregen dat de afpersing en ontvoering zou uitlopen op moord. "Hun geduld was op." Volgens de informant, met wie deze krant intensief contact had, verzuimde justitie tijdig in te grijpen. Uit frustratie dat geen actie werd ondernomen na zijn waarschuwing, vertelde hij zijn verhaal aan De Telegraaf. "Het is precies zo gegaan, zoals ik altijd heb gezegd", aldus de informant, die tot voor enkele weken geleden betaald samenwerkte met een inlichtingeneenheid.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting