Gladheid als smoes om niet te...
Iran veroordeelt ex-minister
Kritisch boek Rijkswaterstaat...
Steun voor wet tegen woekerprijzen...
VVD open voor langere missie
Man heeft orga-nen in spiegelbeeld
Gratis met de bus
Hulp voor Aru-baanse probleemjeugd
Overvallen dras-tisch aangepakt
'Snowmageddon II' op komst in VS
SP: stop ijsberenhandel
Verhagen: Kenia helpen
Or ongelukkig met vertrek Meijboom
Veel bekijks penissen
Jeugd drinkt vooral bij een ander
Hasj gedoogd in Afghaanse leger
'Lijnen zinloos voor dikke ouderen'
Man vast om ontvoering in A'dam
Weer massale betoging in township
23 jaar na moord op homo's
'Elektrische sigaret ook ongezond'
Dief stuurt nieuwe tuinkabouter
'Chipkaart niet zomaar in A'dam'
Wilders: Premier buigt diep
Woning verwarde man doorzocht
'Op de bodyscan zie je niks'
Bellende trucker levert harddrugs...
Ook zaak in R'dam om koopzondag
Dertien jaar voor fatale overval
Minder dance 30/4 in Eindhoven
Eerste training op Cypress Mountain
Schaatser Mulder heeft last van enkel
Schildermans mist startbewijs
Schaatsblokjes toch rood
ALLES OVER DE WINTERSPELEN!
'Mensen begonnen te huilen'
Stuk tuin terug graag!
Eitje bakken voor open haard
Verdachte neerschieten fietsster...
Man is Stoer, Vrouw is Hoer'
Shalali Shalala
Moorddossier: Anneke van der Stap
Degenslikker slikt 18 zwaarden
Topless protest in Kiev tegen...
Vurnon Anita: 'Kampioenskriebels...
„Helaas kent de journalistiek geen zelfbeheersing zodra de sneeuwbal van het grote nieuws aan het rollen is gebracht”, schrijft Akkermans in zijn donderdag verschenen boek Er Zijn Grenzen, waarin hij aan de hand van twintig jaar correspondentschap de veranderingen in Europa beschrijft.
Zo klikten twee jonge fotografen er gretig op los toen hij het lichaam van Storimans in een auto wilde leggen, aldus Akkermans. „Ik vraag of ze me willen helpen tillen. Ze geven geen krimp en verschuilen zich achter hun toestel.” De verslaggever schreeuwt dat ze hun foto's hebben en dat het tijd is te vertrekken. „Ik krijg Stan niet in mijn eentje van de grond. Mijn woedende stem maakt geen indruk, de noodzaak om met zijn allen snel weg te komen dringt niet tot mijn collega's door.”
Ook in het militaire ziekenhuis van Gori volgen verslaggevers Akkermans. „Een man in een witte jas vraagt bezorgd naar mijn been. Ik laat na enige aarzeling mijn broek zakken in de drukke gang. Voor het eerst merk ik dat ik word gefilmd. Bloed op mijn kleren; zoom in, zoom uit op mijn been.”
Verslaggevers gaan Akkermans achterna als hij in een ambulance met Storimans naar de hoofdstad Tblisi rijdt. „Ik schrik op als naast ons op de vluchtstrook een zwarte Mercedes opduikt. Een televisiecamera zoekt door het zijraampje opzichtig naar zijn doel. De open mond van de cameraman is bijna net zo groot als de lens van zijn camera. Hij heeft beet want ik krijg mijn raampje niet dicht.”
Na terugkomst in Nederland krijgt Akkermans de foto's onder ogen van de slachtoffers in Gori. Tal van westerse media nemen de beelden af omdat er op de foto's ook westerse slachtoffers te zien zijn. „Daar kan ik allemaal nog inkomen. Maar de foto van Stan op mijn schoot hoort niet één dag na zijn overlijden op de deurmat van de familie Storimans te liggen.”
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Subsidie en 6% BTW
Chat nu met de lekkerste
Gratis fitness tot
Stedentrip Istanbul
Yummy: Kim Holland 18+
Handig: Twee nummers
Thermae 2OOO
Met € 4 korting naar de Huishoudbeurs
ANWB: Tips! Voor
Nieuw: Hotelbon
Klik hier ! Alles over
de Mexicaanse griep!
Saldo 3 jaar vast
Restaurant Week !