Gewone passagiers op vlucht BD104 van Schiphol naar Heathrow keken hun ogen uit. Ze waren getuige van een chaotisch mediacircus, waarin Wilders een hoofdrol speelde. Groot-Brittannië had hem de toegang tot het land ontzegd, maar het Tweede Kamerlid ging toch.
Vooraf had Wilders de tientallen journalisten opgeroepen zich een beetje te gedragen onderweg. De gezagvoerder zei bij binnenkomst dat er niet gefilmd mocht worden. Maar daar had niemand een boodschap aan. Toen Wilders en zijn beveiligers aan boord kwamen, stormden de cameramensen en fotografen naar voren om beelden te schieten. Het cabinepersoneel stuurde ze gelijk terug.
Eenmaal in de lucht was er geen houden meer aan. Journalisten renden opnieuw naar voren om de PVV-leider vanuit het gangpad te interviewen. „Wat een aasgieren”, riep een passagier. „Ik zet die pruik ook even op de foto”, zei een ander.
Ondanks herhaalde oproepen om te blijven zitten, gingen journalisten na de landing op Heathrow vast staan in het nog rijdende vliegtuig om zo snel mogelijk achter Wilders aan te kunnen rennen als hij het toestel zou verlaten. De piloot was daar kennelijk niet van gediend. Hij trapte plotseling fel op de rem, waardoor journalisten over elkaar heen buitelden en tegen stoelen botsten. De verrassingsactie had effect: iedereen ging weer zitten.
Nadat Wilders het vliegtuig had verlaten, zetten de verslaggevers rennend de achtervolging in. Omstanders keken verbaasd toe of zochten dekking. Beveiligers en medewerkers van de luchthaven baanden zich een weg door de draaiende camera's en flitsende fotografen. Bij de douane kwam er een einde aan de gekte. Wilders verdween achter een deur, de rust keerde terug.
Een half uurtje later liet Wilders via z'n mobieltje weten dat hij was aangehouden en dat hij te horen had gekregen dat hij het land niet in mocht. Kort daarop belde hij vanuit het detentiecentrum om zijn woede te uiten en te zeggen dat de Britse premier Gordon Brown de „grootste lafaard van Europa” is door een parlementariër uit een ander Europees land tegen te houden.
De trip van Wilders naar Londen eindigde niet in het Hogerhuis, waar hij zijn anti-Koranfilm Fitna had willen laten zien, maar in een „klein hokje” op het vliegveld. Wachtend op de retourvlucht naar Amsterdam.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!