De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
-6 °C
NO 2
 
files 1
3 km.
euro95
diesel
1,493
1,125
 
 

SNELNIEUWS

Dinsdag 9 februari
ma 16 feb 2009, 17:21
| lees voor

Werkstraf voor jongetjes die Wilders bedreigden (2)

DEN HAAG -  Drie jongetjes uit Zoetermeer die vorig jaar via internet bedreigende teksten naar politicus Geert Wilders hebben gestuurd, kregen maandag werkstraffen van vijftig uur opgelegd. Dat bepaalde de politierechter in Den Haag.

De jongens waren in de leeftijd van twaalf en dertien jaar toen zij tijdens een schoolproject over antiracisme de site van PVV-leider Wilders bezochten. Volgens hun advocaat was het uit baldadigheid dat zij de politicus via een digitaal formulier bedreigende teksten stuurden.

Het drietal putte zijn inspiratie vooral uit rapteksten, zoals: “Geert Wilders, we nemen je mee naar de kelder. Dan sla ik je en dan zie je niet meer helder”. Ook verwezen de jongens naar bekende gebeurtenissen uit de vaderlandse geschiedenis: “we martelen jou, vriend. Net als Balthasar Gerards”, zo bleek uit informatie van het Openbaar Ministerie (OM).

De straf die de rechter oplegde is voor een groot deel voorwaardelijk. De jongens moeten dertig uur lang een taak uitvoeren. Als zij binnen twee jaar nog eens de fout in gaan, hangt hen nog eens een werkstraf van twintig uur boven het hoofd.

Het OM had naast werkstraffen van dertig en vijftig uur ook voorwaardelijke jeugddetentie variërend van een tot twee weken tegen de jongens geëist. De jongens hoefden van de rechter niet naar de jeugdgevangenis. Onder meer omdat zij al een excuusbrief aan Wilders hebben geschreven.

De bedreigende teksten van de jongens zijn de afgelopen dagen ruimschoots behandeld in de media. Ook om deze reden zag de rechtbank af van jeugddetentie.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter