De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
10 °C
Z 2
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,458
1,099
 
 

SNELNIEUWS

Zaterdag 21 november
Gerelateerde artikelen
PVV nu grootste
Als er nu verkiezingen zouden...
Wilders Engeland uitgezet
UPDATE 18.15 Een kordon aan Britse...
'Gordon Brown lafaard'
Geert Wilders noemt Gordon Brown 'de...
Wilders wel welkom in Italië
PVV-leider Geert Wilders is...
PVV in peiling naar 25 zetels
De commotie rond Geert...
zo 22 feb 2009, 05:30 | lees voor

'Ik verwacht dat ik VS wel in kom'

Fitna naar VS

door Jan Kees Emmer en Paul Jansen
DEN HAAG/NEW YORK -  Geert Wilders reist af naar Capitol Hill. De PVV-leider vliegt vandaag naar de VS, waar hij aanstaande donderdag te gast zal zijn in de Amerikaanse Senaat om zijn omstreden film Fitna te vertonen. Na het Britse inreisverbod verwacht hij deze keer geen problemen.

Geert Wilders Foto: EPA
Senator Jon Kyl

"Ik heb geen enkel bericht dat ik niet welkom ben", zegt Wilders vlak voor zijn vertrek naar de VS. De PVV-leider is uitgenodigd door de invloedrijke Republikeinse senator Jon Kyl om zijn anti-Koranfilm Fitna te vertonen in de Amerikaanse Senaat.

Wilders vliegt vandaag. De vertoning van de omstreden film staat gepland voor aanstaande donderdag. De Amerikaanse senator heeft in een brief al zijn collega's en het stafpersoneel uitgenodigd om Fitna te bekijken. De vertoning zal worden gevolgd door een informele discussie met Wilders over de vrijheid van meningsuiting in Europa.

Goede contacten

Voor Wilders is de Amerikaanse uitnodiging na het inreisverbod in Groot-Brittannië een enorme opsteker. "Het is via goede contacten in de VS geregeld", aldus het Kamerlid, dat geen problemen met de Amerikaanse douane verwacht. "Zekerheid heb ik niet, maar ik ga ervan uit dat ik er in kom."

Senator Kyl verwijst in zijn uitnodiging aan de andere senatoren ook naar de 'immense controversie' die in Europa rond Fitna is ontstaan, en dan met name door Wilders' verbanning uit Engeland. De PVV'er was daar vorige week op uitnodiging van een lid van het Britse Hogerhuis naartoe gevlogen, maar werd op het vliegveld opgepakt en teruggestuurd. De Nederlandse regering weigert op Europees niveau een zaak te maken van de Britse actie, ondanks aandringen van de Tweede Kamer.

Naast het bezoek aan de Senaat in het regeringscentrum Washington zal Wilders tijdens zijn reis van een week ook New York en Boston bezoeken. Daar zal hij onder meer een aantal bijeenkomsten bijwonen, interviews geven aan de grote tv-zenders en fondsen werven voor zijn partij.

Geldnood

De PVV zit in geldnood door groeiende advocaatkosten. Naast een beroepsprocedure die Wilders begint tegen de Britten, moet de volksvertegenwoordiger in eigen land voor de strafrechter verschijnen op beschuldiging van het aanzetten tot haat, discriminatie en belediging, mede naar aanleiding van Fitna.

Het kabinet heeft Wilders aangeboden te helpen met advies rond de procedure tegen de Britse autoriteiten. Van enige financiële bijstand kan volgens minister Verhagen (Buitenlandse Zaken) echter geen sprake zijn. In de strafzaak wordt Wilders bijgestaan door advocaat Bram Moszkowicz. Op zijn voorspraak is het Kamerlid naar de Hoge Raad gestapt om bezwaar te maken tegen zijn vervolging, die is opgelegd door het Amsterdamse gerechtshof.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

Kerstgroet aan de Ouderen
Kans op €3000,- !
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.
Michael Jackson Shirts