*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
NO 2
 
files 2
21 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
di 10 mrt 2009, 23:45 | lees voor

Nauwelijks controle op wapenproductie in buitenland

AMSTERDAM -  Er moet een apart vergunningen- en controlestelsel komen voor de wapenproductie in het buitenland onder licentie van Nederlandse bedrijven. Nederland heeft nu nauwelijks grip op waar dergelijk militair materieel terecht komt.

Dat stelt de Campagne tegen wapenhandel dinsdag in een rapport. Landen als Duitsland, Finland, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten kennen wel controle op de productie onder licentie. Volgens de opstellers van het rapport zijn onder Nederlandse licentie geproduceerde wapens in het verleden beland in Taiwan, Iran en Algerije.

Als de wapens in Nederland zouden zijn geproduceerd waren er in veel gevallen geen exportvergunningen voor gegeven, schrijven zij. Er is wel een vergunningsplicht voor de uitvoer van wapenonderdelen maar er zitten grote gaten in de controle.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!


Logospel De Telegraaf