„Raadsheren worden uitgemaakt voor schoften, links tuig, hypocrieten en domme eikels. En dat zijn nog de meest beschaafde verwensingen”, zegt hofpresident Leendert Verheij. Hij is bezorgd over de felheid waarmee in de samenleving en in het parlement wordt gereageerd op de beschikking van het hof.
Wilders vindt de hatelijke reacties „absoluut verwerpelijk”. Volgens de PVV-leider mogen mensen laten weten dat ze boos zijn over het besluit. Maar schelden en dreigen, is volgens hem onaanvaardbaar.
Het gerechtshof in Amsterdam bepaalde in januari dat Wilders moet worden vervolgd voor het doen van anti-islamitische uitspraken. Eerder ontvingen ook de raadslieden Els Lucas en Gerard Spong haatmails. Beide advocaten hadden zich ingezet voor de vervolging van het Tweede Kamerlid.
Verheij vindt het eveneens kwalijk dat de drie raadsheren die de zaak behandelden in columns en op weblogs persoonlijk worden aangevallen. „Die aanvallen zijn voor rechters heel vervelend. Er wordt gegraven in allerlei privé-informatie om aan de hand van persoonlijke informatie hun juridische oordeel te diskwalificeren. Dat rechters niet meer als een functionaris worden gezien, is een beklemmende ervaring.”

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!