*

Zoeken
  Zoeken met  
14.5 °C
ONO 3
 
files 5
2 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 25 mrt 2009, 15:38
|
lees voor

Crisismaatregelen gepresenteerd

DEN HAAG -  Premier Jan Peter Balkenende heeft het pakket crisimaatregelen waarmee de economische crisis aangepakt moet worden, gepresenteerd aan de Tweede Kamer.

Foto: ANP

Met vicepremiers Wouter Bos en André Rouvoet aan zijn zijde maakte Balkenende bekend dat bij het crisispakket van het kabinet drie prioriteiten centraal staan: het herstel van de werkgelegenheid en de bedrijvigheid en de soliditeit van de overheidsfinanciën.

Investeringspakket

Het kabinet komt voor de komende jaren met een investeringspakket met een waarde van 6 miljard euro om de economie aan te jagen. Daarnaast wordt erop gerekend dat provincies en gemeenten voor een bedrag van 1,5 miljard ook een bijdrage leveren.

"Gezien de economische situatie zijn de keuzes noodzakelijk en verdedigbaar. De keerzijde is dat het overheidstekort in hoog tempo oploopt. Daarom zullen we dat vanaf 2011 ieder jaar terugbrengen met 0,5 procent van het bruto binnenlands product”, aldus Balkenende

AOW-leeftijd naar 67

"We investeren fors in de toekomst van Nederland, in mensen, in economische kansen en in de veerkracht van de samenleving”, aldus de premier. De plannen moeten Nederland door de recessie slepen en tegelijk de overheidsfinanciën op de langere termijn gezond houden.

Bij de aanpak van de financiële crisis is een bijdrage van iedereen noodzakelijk, zei Balkenende. „Alleen samen kunnen we de veerkracht opbrengen om zo snel mogelijk de weg omhoog weer in te slaan.”

De premier zei dat de pensioenleeftijd verhoogd wordt naar 67 jaar, tenzij de sociale partners een alternatief bedenken voor de verhoging van de AOW-leeftijd. Ook het eigenwoningforfait voor dure huizen gaat omhoog.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting