De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
-6 °C
NO 2
 
files 1
3 km.
euro95
diesel
1,493
1,125
 
 

SNELNIEUWS

Dinsdag 9 februari
do 26 mrt 2009, 11:36
Gerelateerde artikelen
Wilders scoort met weglopen
Geert Wilders' boycot van het...
Verbeet mild kritisch over Wilders
Voorzitter Gerdi Verbeet van de Tweede...
SP vreest sociale crisis
SP-leider Agnes Kant vreest...
'Ruimte beperkt voor steun oppostie'
De ruimte voor steun aan voorstellen van...
GroenLinks: AOW vanaf 63 jaar
GroenLinks wil mensen de kans...
| lees voor

PVV loopt woedend weg uit crisisdebat

DEN HAAG -  PVV-leider Geert Wilders is donderdag boos weggelopen uit het Tweede Kamerdebat over de crisisaanpak van het kabinet. Ook de rest van zijn fractie is opgestapt.

De Kamerfractie van de PVV loopt woedend weg uit het debat. Wilders liet weten er niet voor Piet Snot bij te willen zitten... Foto: ANP Robert Vos

De PVV is woedend na opmerkingen van CDA-fractievoorzitter Pieter van Geel dat er nauwelijks ruimte is om nog iets te veranderen aan de crisismaatregelen die de coalitiepartijen hebben voorgesteld. Van Geel noemde de ruimte „buitengewoon beperkt”.

Wilders: „We zitten hier voor Piet Snot. Ik blijf hier niet zitten als een circuspaard. De kern van het debat is dat je als oppositie ook invloed kunt uitoefenen. Als van tevoren gezegd wordt dat daar bijster weinig kans voor is, dan zijn we hier een Noord-Koreaans parlement.”

Wilders noemde de opmerkingen van Van Geel „een schande” en liep uit protest met zijn hele fractie uit het debat. Een deel van de Kamer roffelde instemmend op de bankjes. Rita Verdonk zei dat ze zich het besluit van Wilders kan voorstellen. „Er is hier sprake van achterkamertjespolitiek. GroenLinks-leider Femke Halsema veroordeelde het vertrek. „Een democraat loopt nooit weg uit een democratisch debat.”

Ook VVD-leider Mark Rutte hekelde het vertrek van Wilders. Volgens hem was er weliswaar sprake van „een schandelijke provocatie” van Van Geel, maar kan een provocatie nooit zover gaan dat je wegloopt uit het debat. „Het is een foute beslissing.”

Wilders zei dat ieder Kamerlid dat blijft zitten bij het debat zich laat inpakken. „We worden in ons hemd gezet. De oppositie wordt monddood gemaakt. Het is een schande en ik werk er niet aan mee.” Hij kondigde aan dat hij op zijn website zal zetten wat hij in het debat had willen zeggen.

Van Geel verdedigde zich door te stellen dat hij geen illusies wil wekken dat „uit een bouwwerk dat zo tot stand is gekomen zomaar bouwstenen kunnen worden gehaald. Dat is duidelijk, dat is te verwachten en dat weet u heel goed.”

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter