Goldbach, volgens de bekende viroloog Ab Osterhaus 'een van de grote onderzoekers in Nederland op het gebied van planten- en insectenvirologie', was gisterochtend vroeg met een groep internationale wildlifeliefhebbers het Kaziranga National Park ingetrokken om vogels en andere dieren te observeren, toen een olifant voor hen opdook. Terwijl het merendeel zich uit de voeten maakte, loste de gids van de groep drie waarschuwingsschoten. Toen dat niets uithaalde, zette ook hij het op een lopen. Goldbach, die in zijn leven de hele wereld over reisde om dieren te bestuderen, kwam niet op tijd weg en werd vertrapt. Zijn vrouw Evelien was thuis in Wageningen.
Robert Willem Goldbach was sinds 1986 hoofd van het laboratorium van de Wageningse Universiteit en verantwoordelijk voor het gehele onderzoeks- en lesprogramma. Zijn vrije tijd besteedde hij aan zijn grootste liefhebberij: ornithologie. Hij maakte 63 vogelreizen over de hele wereld en maakte daar uitvoerige studies van. Zo was hij al vijf keer eerder in India geweest, het land waar hij gisteren omkwam.
Ab Osterhaus, hoofd Virologie van het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam, kenschetst Goldbach als een 'een groot voorvechter van de virologie in de volle breedte'. "Een zeer groot verlies", aldus Osterhaus, die Goldbach tientallen jaren kende en net met hem was begonnen aan een wetenschappelijk samenwerkingsproject. "Rob heeft zijn sporen verdiend, met name op het gebied van de planten- en insectenvirologie. Hij was behalve een vakman bovendien een uiterst aimabele persoon. Een gedreven, zeer enthousiast mens. Hij was een inspirator voor de virologie in Wageningen. Daarnaast was hij een groot amateurornitholoog. Rob was nog niet echt aan het einde van zijn carrière. Hij was nog met een heleboel dingen bezig. Dit moet een enorme klap zijn voor zijn familie en voor de universiteit."

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!