*

Zoeken
  Zoeken met  
14.5 °C
ONO 3
 
files 4
1 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 09 apr 2009, 05:30
|
lees voor

Monument fiscaal aantrekkelijk

door Theo Besteman
AMSTERDAM -  Nederlanders met een beetje monumentaal landhuis in het buitenland mogen voortaan alle onderhoudskosten op hun belastingaangifte aftrekken.

Een beetje kasteel in België is voor pakweg vijf miljoen euro te koop. Tenminste dat is de vraagprijs van Kasteel Rethy in Retie, twintig kilometer ten zuiden van Eindhoven. Een beetje kasteel in België is voor pakweg vijf miljoen euro te koop. Tenminste dat is de vraagprijs van Kasteel Rethy in Retie, twintig kilometer ten zuiden van Eindhoven. Foto: Jogn Claessens

Een onbekende Nederlandse eigenaar van een monumentaal Belgisch kasteel heeft, dankzij een uitspraak van de rechtbank Arnhem, een duizenden euro's lagere aanslag afgedwongen.

Volgens belastingexperts is dit een ongekende uitspraak van de rechter.

Met dit vonnis in de hand zullen belastingadviseurs Nederlandse eigenaren van woningen in het buitenland adviseren snel de status van monument voor hun vakantiewoning binnen te halen of een pand te kopen dat als monument door het leven kan.

De eisen aan monumenten zijn in het buitenland veel minder streng. Wat in Nederland als een historisch oninteressant bouwval geldt, heeft elders soms wel de monumentenstatus.

Omdat het oude panden zijn, loopt de aftrekpost voor onderhoud per geval in de tienduizenden euro's.

Volgens de door belastingvakblad Fiscaal up to Date opgediepte uitspraak van de rechtbank Arnhem krijgen buitenlands monumenten belastingaftrek, simpelweg omdat ze in het Nederlandse monumentenregister zouden kunnen worden ingeschreven.

Belastingadviseur Ernst & Young bevestigt dit. "Voor Nederlanders met enig geld wordt het fiscaal uiterst aantrekkelijk om in Frankrijk een landhuis met monumentenstatus te kopen", zegt belastingadviseur Ben Kiekebeld.

Beroep



Het ministerie van Financiën kan nog in hoger beroep tegen de uitspraak. De eis dat alleen panden uit het Nederlandse Monumentenregister daarvoor in aanmerking komen is met een beroep op Europees recht van tafel.

Vrij verkeer van kapitaal in Europa, ook van onroerende goed zoals monumenten naar Nederland, mag volgens de rechter niet langer worden geschonden.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting