*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-2 °C
NO 2
 
files 4
5 km.
euro95
diesel
1,768
1,476
 
 
wo 15 apr 2009, 13:42 | lees voor

SP Amsterdam: pak de grote graaiers aan

AMSTERDAM -  De Amsterdamse afdeling van de SP wil dat ambtenaren bij de gemeente maximaal 5000 euro verdienen. De partij wil daarmee „de grote graaiers” aanpakken en de salarisverschillen verkleinen. Dat meldt Het Parool dinsdag naar aanleiding van een notitie van de SP met voorstellen om de financiële crisis het hoofd te bieden.

Door bij nieuwe contracten geen forse salarissen meer te bieden, kan de hoofdstad volgens de SP enkele miljoenen euro's besparen. Ook wordt hiermee de tweedeling in de stad kleiner. De partij wil in haar oplossingen mensen centraal stellen in plaats van het kapitaal. Ze gaat uit van drie pijlers: eerlijker delen, geldverkwisting tegengaan en verstandig investeren in werkgelegenheid.

De partij wil verder een einde maken aan de aanleg van de Noord-Zuidlijn, de luxe variant van de Zuidas en de tweede zeesluis. Ook pleit ze voor energiebesparingsmaatregelen voor huiseigenaren en winkeliers. Voorts moet het belastingstelsel zodanig worden aangepast dat mensen die weinig te besteden hebben minder hoeven te betalen en grote bedrijven of inwoners die goed verdienen wat meer.

Ook moet de gemeente als het aan de SP ligt een eigen woningbedrijf oprichten. De huizenmarkt in Amsterdam zit op slot en om hier beweging in te krijgen moet de bouw van woningen volgens de partij doorgaan. Daar moet de gemeente het voortouw in nemen, aangezien veel projectontwikkelaars door de crisis een pas op de plaats maken.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!


Logospel De Telegraaf