*

Zoeken
  Zoeken met  
14.5 °C
ONO 3
 
files 4
1 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 15 apr 2009, 15:29
|
lees voor

Kamer: beperk communicatie topcrimineel in cel

AMSTERDAM -  De Tweede Kamer vindt dat de communicatie van veroordeelde criminelen moet worden ingeperkt om te voorkomen dat ze vanuit hun cel leiding blijven geven aan misdadige activiteiten. PvdA, VVD en PVV willen zonodig verbieden dat topcriminelen in de gevangenis mailen. Ook het CDA neigt naar beperking van communicatie.

Volgens CDA-Kamerlid Sybrand van Haersma Buma moet de controle op veroordeelde criminelen worden verbeterd of moeten de regels worden aangescherpt. Hij wil snel verder praten over maatregelen die kunnen tegengaan dat misdadigers zich vanuit hun cel blijven bemoeien met het criminele milieu.

Staatssecretaris Nebahat Albayrak van Justitie laat onderzoeken of extra maatregelen nodig zijn om te voorkomen dat topcriminelen vanuit de cel doorgaan met foute activiteiten. In afwachting van de uitkomsten zal ze zoeken naar voorlopige oplossingen. Ze gaat daarover overleggen met het OM, het gevangeniswezen en het Korps landelijke politiediensten.

De staatssecretaris kondigde dat woensdag aan in een spoeddebat waarin de Tweede Kamer haar op initiatief van de PVV en VVD ter verantwoording riep naar aanleiding van een onderzoek van de nationale recherche. Daaruit bleek dat gedetineerde kopstukken uit de onderwereld via bezoekers, medegedetineerden en telefonische contacten leiding blijven geven aan hun criminele organisatie.

De uitkomsten van het verkennende onderzoek naar dertien gedetineerde topcriminelen zien er „behoorlijk zorgwekkend” uit, zei Albayrak. Volgens haar is er echter eerst nader onderzoek nodig om te kunnen bepalen welke maatregelen nodig zijn om dit soort praktijken tegen te gaan. Ze verwacht de resultaten in het najaar.

Albayrak noemde het „wat ongelukkig” dat het hoofd van de nationale recherche, Tom Driessen, de resultaten van het onderzoek van zijn dienst al naar buiten heeft gebracht. Albayrak noch haar ministerie was op de hoogte van dat onderzoek. Ook wist de staatssecretaris niet dat Driessen hierover uitspraken zou doen in een kranteninterview.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting