*

Zoeken
  Zoeken met  
15.9 °C
ONO 3
 
files 4
1 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 23 apr 2009, 12:50
|
lees voor

Regering ontvangt dalai lama

DEN HAAG -  Minister Maxime Verhagen (Buitenlandse Zaken) is nog in overleg op welke wijze de Nederlandse regering de dalai lama als religieus leider zal ontvangen. Dat zal gebeuren op een bijeenkomst samen met andere religieus leiders. Dat heeft Verhagen donderdag gezegd tijdens een debat in de Tweede Kamer. Het is nog niet duidelijk of premier Jan Peter Balkenende daar bij zal zijn.

De dalai lama De dalai lama Foto: AFP

China is tegen de ontvangst van de dalai lama in Nederland en heeft de Tweede Kamer eerder in een brief laten weten dat dit schadelijk is voor de relatie met Nederland. In het bedrijfsleven zijn daar zorgen over. Dat neemt Verhagen serieus. „Maar het is volstrekt duidelijk dat het aan de regering is om een afweging te maken, of en op welke wijze zij de dalai lama als religieus leider ontvangt”, zei Verhagen. Dat geldt ook voor het parlement heeft hij de Chinese ambassadeur in „heldere woorden” laten weten.

Verhagen benadrukte dat de Nederlandse regering de dalai lama niet als leider van Tibet zal ontmoeten. „Nederland steunt het onafhankelijkheidsstreven van Tibet niet”, zei hij.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting