De bevrijding kwam op gang nadat de gemeente Someren de eigenares had gemaand maatregelen te nemen omdat de brandveiligheidsvoorschriften niet werden nageleefd. De vrouw wilde die controle tegenhouden via de rechter, maar toen ze dat verloor bezochten politie, arbeidsinspectie en ambtenaren van Someren de locatie aan de Nederweertseweg 3. Daar aangekomen bleken ze niet het terrein op te kunnen, terwijl de opgesloten Oost-Europeanen er niet afkonden. Toen dat uiteindelijk wel lukte, troffen de agenten een schandalige situatie aan.
Burgemeester Veltman van Someren was nauw betrokken bij de bevrijding. "Dit leek echt een vorm van slavernij. De mensen sliepen in vuile ruimtes waar geen ramen in zaten, en die werden 's nachts afgesloten. Ze zouden als ratten in de val hebben gezeten bij brand. Ze mochten het terrein niet af en moesten paspoorten en andere papieren inleveren. Daarnaast moesten ze al hun spullen op het perceel zelf kopen. Ook betaalden ze nog voor kost en inwoning.
De mensen kregen per week een voorschot van vijftig euro op hun loon dat ze nooit hebben gekregen. Ze verdienden vijf euro per uur en moesten de klok rond werken, terwijl hun in Roemenië dertien euro per uur was toegezegd. Er is geweld tegen ze gebruikt en ga zo maar door. Het leken daadwerkelijk wel slaven."
De gemeente Someren zag zich vrijdagavond gedwongen om iets te regelen voor de dakloze arbeiders, die onder geen voorwaarde terug wilden. Inderhaast werden tenten opgezet. "We hebben daarnaast een bus voor ze gecharterd zodat ze terugkonden naar huis, want daar hadden ze zelf geen geld voor."

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!