De veronderstelde piraat Sayid staat maandag met vier landgenoten terecht in het eerste Nederlandse piratenproces. "Ik wil een opleiding tijdens mijn gevangenschap en ik verzoek de overheid mij niet terug te sturen naar Somalië. De mensen die hier wonen respecteren de mensenrechten. Ik wil mij hier vestigen", zegt hij in de Volkskrant.
Ook medeverdachte Farah vindt het prima in Nederland. "Mijn cliënt voelt zich hier veilig. Hij krijgt goed te eten, kan voetballen en televisie kijken. De wc op zijn cel vindt hij zó fantastisch", aldus zijn advocaat Willem-Jan Ausma.
Verblijfsvergunning
Ausma heeft volgens De Volkskrant zijn cliënt uitgelegd dat vier jaar gevangenschap realistisch is en dat hij kans maakt op een verblijfsvergunning. "Hij is natuurlijk verheugd. Hij hoopt een computeropleiding te doen en zijn familie te laten overkomen."
De advocaat vreest dat de processen in Nederland, maar ook in Frankrijk, de VS en Kenia, potentiële piraten eerder aanmoedigen dan afschrikken. "Alles is beter dan op een steiger te zitten in Somalië."
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden