*

Zoeken
  Zoeken met  
15.9 °C
ONO 3
 
files 6
2 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
di 19 mei 2009, 05:30

Vertragingen op lijn Schiphol- A'dam-Almere PvdA eist uitleg

FILES OP HET SPOOR

door Harry van Gelder en Edwin Timmer
AMSTERDAM, dinsdag -  Treinreizigers op het traject Schiphol-Amsterdam-Almere hebben nog zeker zes jaar last van uitpuilende treinen.

Vanaf 2012 komen daar ook nog eens aanzienlijke vertragingen bij omdat spoorbouwer Prorail de afgesproken uitbreiding van het spoor niet op tijd afkrijgt. De spiksplinternieuwe Hanzelijn (Lelystad- Zwolle), die het noorden van ons land een kwartier dichter bij de Randstad brengt en in 2012 wordt opgeleverd, zal daarom jarenlang een slechte aanvoer krijgen en niet de gewenste tijdwinst opleveren. Dat is des te vervelender omdat het aantal reizigers op dit traject fors zal toenemen. Volgens de NS zijn er straks twaalf treinen per uur nodig in plaats van de huidige zes. Door de late oplevering van Prorail rijden die jarenlang op twee in plaats van vier sporen. Waardoor er files op het spoor ontstaan.

De vertraging in de spoorbouw is zeer tegen de zin van het kabinet. De regering vindt de verbinding tussen Schiphol/Amsterdam en Almere essentieel voor onze economie en cruciaal voor de groei van het aantal treinreizigers. Daarom stopt de overheid honderden miljoenen in de spooruitbreiding.

Prorail heeft onlangs aan minister Eurlings van Verkeer meegedeeld dat de planning niet wordt gehaald. De minister liet een onafhankelijk bureau bekijken of sneller kon worden gewerkt. "De onderzoekers kwamen tot dezelfde conclusie als wij. De oplevering wordt zeker een jaar later", zegt Prorail-baas Bert Klerk. Hij verwacht dat de lijn Schiphol - Almere pas in 2015 of 2016 helemaal af is.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting