*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
NO 2
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
di 19 mei 2009, 12:01 | lees voor

PVV tegen sluiting gevangenissen

DEN HAAG -  De PVV in de Tweede Kamer is erop tegen om acht gevangenissen te sluiten. De fractie noemt het plan van PvdA-staatssecretaris Nebahat Albayrak van Justitie desastreus en wil een spoeddebat over de kwestie.

Raymond de Roon Raymond de Roon Foto: Dijkstra

„In plaats van meer boeven op te sporen en gevangen te zetten, wil dit kabinet fors bezuinigen op de politie en nu dus ook op het gevangeniswezen. Het is duidelijk dat de belangen van criminelen in goede handen zijn bij de PvdA”, stelde PVV-Kamerlid Raymond de Roon dinsdag in een reactie. Zijn fractie wil af van taakstraffen en pleit voor forse minimumstraffen en zwaardere maximumstraffen voor veel misdrijven.

Tweede Kamerlid Rita Verdonk noemde de sluiting van gevangenissen absurd. „De situatie in de steden is door straatterreur zo ernstig dat die gevangenissen hard nodig zijn.”

Verdonk wil leegstaande gevangenissen laten ombouwen tot opvoedingsgestichten en werkkampen voor ontspoorde jongeren. Dat moet de samenleving veiliger maken en banenverlies in de gevangenissen voorkomen.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!
Gerelateerde artikelen


Logospel De Telegraaf