*

Zoeken
  Zoeken met  
15.9 °C
ONO 3
 
files 6
2 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 28 mei 2009, 05:30
|
lees voor

'VVD in het nadeel bij Europese verkiezing'

Chaos met stembiljetten

door Dennis Naaktgeboren
DEN HAAG -  Enkele duizenden Nederlanders die in het buitenland wonen, dreigen volgende week buitenspel gezet te worden bij de Europese verkiezingen. Door bureaucratie zien welgestelde ondernemers, gepensioneerden en andere emigranten hun stem verloren gaan.

Foto: Ronald Bakker

Kiezers die buiten Nederland wonen, moeten zich eerst registreren bij de gemeente Den Haag en horen vervolgens een stembiljet toegestuurd te krijgen. Dat loopt echter moeizaam. Van de 42.000 registratieformulieren die al zijn teruggestuurd zijn er ook ruim 3100 afgekeurd vanwege ontbrekende gegevens.

De VVD vreest electorale schade op te lopen en eist opheldering van staatssecretaris Bijleveld (Binnenlandse Zaken). "Wij krijgen heel veel klachten", aldus VVD-Kamerlid Griffith. "Veel potentiële VVD-kiezers worden getroffen, terwijl iedere stem telt. Mensen die betrokken zijn bij Nederland en graag hun stem uitbrengen, wordt dat recht onthouden."

De gemeente Den Haag erkent dat er veel 'administratieve rompslomp' is. "Het is een ingewikkeld logistiek proces, waarbij er bij ons vast ook dingen fout zijn gegaan", aldus een gemeentezegsman.

Het aantal formulieren is fors gestegen, doordat ook bewoners van de Antillen en Aruba nu mogen meedoen.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting