Een meerderheid van de partijen vindt dat minister Ter Horst (Binnenlandse zaken) geen vrouwelijke kandidaten er doorheen moet drukken en dat kwaliteit voorop moet staan.
De Kamer reageert hiermee op de afwijzing van kandidaat-korpschef Eveline Rutten door de politie Zeeland. Zij werd te licht bevonden voor de zware taak. Rutten zit nu in de korpsleiding van politie Kennemerland. Ter Horst wil via positieve discriminatie bereiken dat meer vrouwen en allochtonen een topfunctie krijgen bij de politie.
Afgelopen maart blokkeerde Ter Horst nog tijdelijk de benoeming van korpschef Teun Visscher van Zuid-Holland-Zuid omdat het volgens haar niet opschoot met de benoeming van vrouwen en allochtonen.
De Tweede Kamer is bang dat benoemingen zulen uitdraaien op een machtsstrijd tussen de minister en de politie. Hoewel veel partijen het wenselijk vinden dat er meer vrouwen worden aangesteld, wordt een hard quotum afgewezen. "Als je je zo dogmatisch gaat instellen, krijg je hakken in het zand", stelt CDA-Kamerlid Cörüz. De PvdA benadrukt eveneens dat het quotum niet 'in beton gegoten moet worden'.
Ook de PVV is tegen quota. Wel vindt de partij van Geert Wilders dat Ter Horst moet vasthouden aan de aanstelling van Eveline Rutten. "Deze dame heeft het goed gedaan in Kennemerland", aldus PVV-Kamerlid Brinkman.
"De aanstelling van een nieuwe korpschef is veel te ernstig om onderdeel te laten zijn van allerlei machtsspelletjes", aldus VVD-Kamerlid Griffith, die vindt dat Ter Horst de aanstellingen helemaal in eigen hand moet nemen. "Dit gaat ten koste van de aansturing van de politie en de veiligheid." De SP stelt dat er niet 'geforceerd vrouwen neergezet moeten worden.' "We moeten ophouden met dit kinderachtige gedoe en gewoon de beste kandidaat kiezen", aldus SP-Kamerlid Van Raak.
Logisch
Het ministerie van Binnenlandse Zaken reageert kalm op de commotie. "Het
is logisch dat niet alle kandidaten die in een sollicitatieprocedure worden
aangedragen, gekozen worden", aldus een woordvoerder van Ter Horst. "Dan
komt er gewoon weer een nieuwe ronde."
Politiebond NPB wil niet inhoudelijk op de zaak ingaan, maar benadrukt dat er
snel een oplossing moet komen.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!