Onderzoek meineed ex-rechter
A50 geheel versperd
Gladheid als smoes om niet te...
Iran veroordeelt ex-minister
Kritisch boek Rijkswaterstaat...
Steun voor wet tegen woekerprijzen...
VVD open voor langere missie
Man heeft orga-nen in spiegelbeeld
Gratis met de bus
Hulp voor Aru-baanse probleemjeugd
Overvallen dras-tisch aangepakt
'Snowmageddon II' op komst in VS
SP: stop ijsberenhandel
Verhagen: Kenia helpen
Or ongelukkig met vertrek Meijboom
Veel bekijks penissen
Jeugd drinkt vooral bij een ander
Hasj gedoogd in Afghaanse leger
'Lijnen zinloos voor dikke ouderen'
Man vast om ontvoering in A'dam
Weer massale betoging in township
23 jaar na moord op homo's
'Elektrische sigaret ook ongezond'
Dief stuurt nieuwe tuinkabouter
'Chipkaart niet zomaar in A'dam'
Wilders: Premier buigt diep
Woning verwarde man doorzocht
'Op de bodyscan zie je niks'
Bellende trucker levert harddrugs...
Ook zaak in R'dam om koopzondag
Eerste training op Cypress Mountain
Schaatser Mulder heeft last van enkel
Schildermans mist startbewijs
Schaatsblokjes toch rood
ALLES OVER DE WINTERSPELEN!
'Mensen begonnen te huilen'
Stuk tuin terug graag!
Jol over Suk: 'Hij schiet ze...
Eitje bakken voor open haard
Verdachte neerschieten fietsster...
Man is Stoer, Vrouw is Hoer'
Shalali Shalala
Moorddossier: Anneke van der Stap
Degenslikker slikt 18 zwaarden
Topless protest in Kiev tegen...
Premier Jan Peter Balkenende zei vrijdag dat kiezers met hun grote steun aan zowel anti- als pro-Europese partijen een duidelijk signaal hebben willen geven, maar de signalen zijn wel „heel verschillende en soms zelfs tegengesteld”. „Dat is goed voor het debat over Europa”, zei Balkenende vrijdag na afloop van de ministerraad. Hij beschouwt de verkiezingsuitslag niet als een oordeel over het kabinetsbeleid, maar wel als „een aansporing” om „het werk stevig voort te zetten” en „zaken die nodig zijn stevig aan te pakken, zeker in Europa”.
Verschillende bewindslieden spraken vrijdag over een 'wake up call'. Toch ziet Balkenende geen aanleiding om het kabinetsbeleid te wijzigen. „Het kabinet staat voor zijn beleid. Het gaat ook om hoe gaan we met elkaar om. Ik wil niet wonen in een land waar mensen aan de kant gezet worden om hun geloof”, zei hij in de richting van Geert Wilders.
Die had Balkenende en Bos donderdagavond opgeroepen tot „aftreden, opstappen en nooit meer terugkomen”. „Ben je gek zeg”, antwoordde PvdA-leider Wouter Bos op de vraag of hij had gedacht aan opstappen. Zijn PvdA was donderdag de grootste verliezer en zag de helft van de kiezers weglopen. Bos zei dat hij „medeverantwoordelijk” was voor het enorme verlies van zijn partij. „Ik was een van diegenen die niet in staat bleken het beter te doen.”
Bos wil in de toekomst niet een anti-Europees verhaal gaan uitdragen. Als dat, zoals donderdag, een nederlaag betekent, dan hoort dat er blijkbaar bij, zei hij. De PvdA verloor donderdag vier van de zeven zetels. Bos wees erop dat zijn partij de vorige keer heel goed scoorde, dus dat het daarom te verwachten was dat de score nu lager zou uitpakken.
Ook andere PvdA-ministers lieten hun licht schijnen over het grote verlies van hun partij. „We moeten ons niet focussen op Wilders of zijn partij, maar op de mensen die op hem gestemd hebben. We moeten naar die mensen toe, zeggen: We delen uw zorg. Daar moeten we in dienstbaarheid en bescheidenheid mee omgaan”, zei minister van Onderwijs Ronald Plasterk. Hij zei recentelijk nog een 'Fortuyndorp' in Rotterdam te hebben bezocht, waar vroeger 80 procent PvdA stemde. „Die mág je niet kwijtraken.” Plasterk gaf toe dat sommige PvdA'ers „nog altijd enigszins pedant, arrogant, belerend en ontkennend” zijn als het gaat om de multiculturele samenleving.
Vicepremier André Rouvoet van de kleinste regeringspartij ChristenUnie zei dat het kabinet het 'signaal' dat uitgaat van de verkiezingen serieus moet nemen.
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Subsidie en 6% BTW
Chat nu met de lekkerste
Gratis fitness tot
Stedentrip Istanbul
Yummy: Kim Holland 18+
Handig: Twee nummers
Thermae 2OOO
Met € 4 korting naar de Huishoudbeurs
ANWB: Tips! Voor
Nieuw: Hotelbon
Klik hier ! Alles over
de Mexicaanse griep!
Saldo 3 jaar vast
Restaurant Week !