Het debat ging over het kritisch rapport van een onderzoekscommissie over de manier waarop Noord-Holland de afgelopen jaren spaargeld stalde op buitenlandse spaarrekeningen. De provincie is waarschijnlijk tientallen miljoenen euro's kwijtgeraakt door het faillissement van de IJslandse bank Landsbanki. Vorige week traden wel zeven gedeputeerden af.
Borghouts zei dat hij ondanks zijn nevenfuncties nooit zijn taken als commissaris van de Koningin had verwaarloosd. Toch gaat hij met de fractievoorzitters in de Staten in overleg over welke functies hij zal opgeven. „Ik ben het boegbeeld van de provincie en dat zal ik ook blijven. Ik vertoon mij overal en hoop daarmee door te kunnen gaan.”
Een beetje dom
Eerder op de vergadering in het Haarlemse provinciehuis zei hij wel dat hij er zich verantwoordelijk voor voelt dat hij nooit in het college van gedeputeerden vragen had gesteld over de buitenlandse spaarrekeningen van de provincie. „Ik was niet slim genoeg. Een beetje dom, zou Máxima zeggen.”
De oppositiepartijen (samen zeventien van de 55 zetels) kwamen al aan het begin van de bijeenkomst met een motie van afkeuring. Volgens SP-fractievoorzitter Dago Wellink, die de motie namens de oppositie indiende, zijn de verantwoordelijken in het provinciebestuur „ernstig in gebreke” gebleven.
VVD-gedeputeerde Ton Hooijmaijers van Financiën is in elk geval niet beschikbaar bij een eventuele doorstart van het provinciebestuur van Noord-Holland, maakte hij bekend.
Noord-Holland heeft nog altijd 78 miljoen euro niet teruggekregen van tegoeden die de provincie in IJsland had. Het is onduidelijk of dat geld ooit nog terugkomt.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Top 3 Samsung +
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Wat voor weer
Nu € 4 korting op
Winterbanden