Tientallen supporters van het vogelminnende echtpaar hebben inmiddels gedemonstreerd. "Dat doet ons goed", zegt Wim, die een voegbedrijf heeft. Toch denkt de familie noodgedwongen na over een noodplan. "We zullen straks vogels elders moeten onderbrengen", huivert Carla. Zelf spreken ze met liefde over hun hobbykwekerij 't Koppel, achter hun landelijk gelegen woning, maar de gemeente spreekt onbarmhartig van een bedrijfsmatig opgezette kwekerij. Dat mag niet op het perceel, dat louter bedoeld is om te wonen.
Buren hebben tevens jarenlang geklaagd over geluidsoverlast van wat zij letterlijk zien als de lawaaipapegaai. "Ze mogen er honderd hebben, als ik ze maar niet hoor! Het gaat echt om het lawaai", zegt de buurman. "En die actievoerders moeten eens nadenken wat lawaai voor de waarde van hun huizen betekent. Een huis was nota bene bijna verkocht totdat er lawaai op een zondagmiddag werd gehoord. Iedereen hier weet dat het lawaaiig is. En nu ook het hele land."
De buurman ervaart de protestactie als intimiderend. "En er is hier al heel wat aan voorafgegaan met deze buurman. Wij worden onterecht weggezet als de kwaaie pier." Wie een kijkje rond en in de reuzenkooien neemt wordt inderdaad getrakteerd op het af en toe oorverdovende geschetter. De ongeveer veertig papegaaien zijn op tientallen meters afstand te horen. Over het algemeen valt het mee, stelt de familie Bos. "'s Avonds zitten ze bovendien binnen. Er is hier jarenlang gemeten, we kwamen niet boven de geluidsnormen!" De gemeente houdt voet bij stuk. "De door ons gestelde datum, 25 augustus, is hard", licht wethouder Wiepke Schukken toe. "Die dag moet het over zijn." Een dwangsom tot vijftienduizend euro moet als stok achter de deur dienen.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden