Gratis met de bus
Hulp voor Aru-baanse probleemjeugd
Overvallen dras-tisch aangepakt
'Snowmageddon II' op komst in VS
SP: stop ijsberenhandel
Verhagen: Kenia helpen
Or ongelukkig met vertrek Meijboom
Veel bekijks penissen
Jeugd drinkt vooral bij een ander
Hasj gedoogd in Afghaanse leger
'Lijnen zinloos voor dikke ouderen'
Man vast om ontvoering in A'dam
Weer massale betoging in township
23 jaar na moord op homo's
'Elektrische sigaret ook ongezond'
Dief stuurt nieuwe tuinkabouter
'Chipkaart niet zomaar in A'dam'
Wilders: Premier buigt diep
Woning verwarde man doorzocht
'Op de bodyscan zie je niks'
Bellende trucker levert harddrugs...
Ook zaak in R'dam om koopzondag
Dertien jaar voor fatale overval
Minder dance 30/4 in Eindhoven
'Stuk tuin inleveren graag'
Jackpot van 129 miljoen euro
Kadirov luistert naar zijn moeder
Parlement Sri Lanka ontbonden
Crash Libanon door fout piloot
Spoeddebat over bezuinigingstaboes
Win een oranje snowboardpak!
FOTO'S Shani Davis toont lenigheid
Bobteam is klaar voor Winterspelen
Bekijk onze VancouverTweets
Mediaverbod Canadese schaatsers
'Mensen begonnen te huilen'
Stuk tuin terug graag!
Eitje bakken voor open haard
Verdachte neerschieten fietsster...
Man is Stoer, Vrouw is Hoer'
Shalali Shalala
Moorddossier: Anneke van der Stap
Degenslikker slikt 18 zwaarden
Topless protest in Kiev tegen...
Vurnon Anita: 'Kampioenskriebels...

Het moet afgelopen zijn met de riante uitkeringen voor politici. Oud-ministers, Kamerleden en bestuurders moeten voortaan gewoon onder de werkloosheidswet en de ziektewet komen te vallen.
Dat houdt onder meer in dat de hoogte van hun uitkeringen fors afneemt, dat werkloze politici verplicht worden elke week te solliciteren en passende arbeid moeten accepteren. Verzuimen ze, dan mag uitkeringsinstantie UWV de gebruikelijke sancties opleggen.
Dat staat in een initiatiefwet van de SP, die vandaag voor advies naar de Raad van State gaat. De oppositiepartij vindt het niet kunnen dat politici wel presentatoren en andere grootverdieners aanpakken, maar zichzelf ontzien.
"Ik kan en wil niet uitleggen dat we uitzonderingen maken voor onszelf", aldus SP-Kamerlid Ronald van Raak.
Werkloze politici hebben nu geen sollicitatieplicht. Ze hoeven geen passende arbeid te aanvaarden en ontvangen nog zes jaar wachtgeld. Wanneer ze in de tussentijd een nieuwe baan krijgen die minder goed betaalt, wordt hun salaris grotendeels aangevuld. In de eerste zes maanden van dit jaar is meer dan 2 miljoen euro wachtgeld betaald aan ruim zeventig oud-bewindslieden en Kamerleden.
Van Raak vindt dat oud-politici net als alle ww'ers na één jaar alle arbeid moeten accepteren. "Politici horen bij de best betaalde mensen in de samenleving. Ze hebben vaak een goede opleiding, veel werkervaring en een mooi sociaal netwerk. Als politici niet aan het werk komen, hoe kunnen we dat dan vragen aan een 50-jarige werkloze bouwvakker?"
Minister Ter Horst presenteerde onlangs al enkele versoberingen. Zo komt ze met een bijzondere sollicitatieplicht, die echter pas na drie maanden ingaat en schroeft ze de duur van het wachtgeld terug naar maximaal vier jaar.
De SP gaat dat niet ver genoeg. Bovendien wil Ter Horst dat de regels pas gaan gelden voor nieuwe politici. "Dat is dus weer een wet die niet voor onszelf geldt", aldus Van Raak.
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Subsidie en 6% BTW
Chat nu met de lekkerste
Gratis fitness tot
Stedentrip Istanbul
Yummy: Kim Holland 18+
Handig: Twee nummers
Thermae 2OOO
Met € 4 korting naar de Huishoudbeurs
ANWB: Tips! Voor
Nieuw: Hotelbon
Klik hier ! Alles over
de Mexicaanse griep!
Saldo 3 jaar vast
Restaurant Week !