*

Zoeken
  Zoeken met  
18.8 °C
ONO 3
 
files 6
2 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 30 jul 2009, 15:55
|
lees voor

'Dwangsom bij diertransporten succesvol'

DEN HAAG -  De mogelijkheid om veetransportbedrijven een dwangsom op te leggen als ze regelmatig worden betrapt op het schenden van de welzijnsregels voor dieren, lijkt te werken. Dat concludeert de Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) bij de presentatie van het jaarverslag over 2008.

Vorig jaar bereidde de dienst zich voor op de invoering van het nieuwe middel om veetransporteurs te straffen, als ze de dieren niet netjes behandelden tijdens het transport. De dwangsomregel is in januari van dit jaar ingegaan en houdt in dat een vervoersbedrijf de eerste keer een waarschuwing krijgt. Bij een tweede overtreding van de welzijnsregels wordt een dwangsom van vijfduizend euro opgelegd en bij de derde overtreding moet het bedrijf daadwerkelijk betalen.

Dit jaar zijn 22 waarschuwingen uitgedeeld. Controleurs hebben vijf keer een dwangsom opgelegd, maar het is nog niet zover gekomen dat het geld ook moest worden geïncasseerd.

Tot nu toe kon de VWA bij overtredingen een waarschuwing geven of de vervoersvergunning intrekken. Met de dwangsom denkt de Voedsel en Waren Autoriteit een soort 'tussenstraf' te hebben gevonden.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting