Volgens Thieme blijken gemeenten vogeloverlast steeds vaker op een dieronvriendelijke en weinig zinvolle manier aan te pakken. Zo wijst de PvdD-leidster op de gemeente Dongen die onlangs heeft besloten duiven te laten verwijderen. Uit onderzoek blijkt volgens Thieme dat na het weghalen van duiven de populatie weer snel toeneemt.
Volgens de PvdD zijn er voldoende diervriendelijke methodes om overlast door vogels tegen te gaan. Thieme noemt onder meer het gebruik van eimanipulatie, zwakstroomdraden, duiventillen of het anders verpakken en behandelen van afval. Eerder dit jaar maakte de gemeente Leiden nog bekend uit te proberen of meeuwen vuilniszakken minder openpikken, als die een gele kleur hebben.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!