Het alarmeringssysteem bestaat sinds november vorig jaar. Sinds deze week krijgen sms'jes voorrang op het andere sms-verkeer. Het bedrijf Netpresenter dat het systeem ontwikkelde, heeft afspraken gemaakt met alle providers. Dat maakte een woordvoerster vrijdag bekend. Dit is van belang bij finales van bijvoorbeeld een televisieprogramma als Idols of tijdens de jaarwisseling wanneer er veel berichten worden verstuurd. Ook zijn de tekstberichten gratis.
Ambert Alert stuurt niet alleen waarschuwingen pers sms, maar ook via e-mail, beeldkranten en via het vriendennetwerk Hyves op internet. Sinds de introductie in 2008 ging er twee maal een alarmering uit. De eerste keer was in februari toen de 4-jarige Lorenzo uit Rotterdam werd vermist. De kleuter werd al snel teruggevonden. De tweede keer was in mei toen de vader van de 7-jarige Katja Leendertz zijn dochter van het schoolplein in Ede meenam. Hij nam haar mee naar Amerika. Daar zit het meisje nog steeds.
Het idee voor het waarschuwingssysteem komt uit de Verenigde Staten. Daar bestaat een soortgelijke dienst.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!