Toenmalig burgemeester Janny Vlietstra weigerde destijds de vergunning op grond van regels voor dierenwelzijn in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) van Winschoten. Volgens de Raad van State mogen in de APV echter geen extra regels worden opgenomen voor dierenwelzijn, aangezien dat volledig wordt geregeld in de Gezondheids- en welzijnswet voor dieren.
In oktober 2008 stapten Circus Renz en de Vereniging van Nederlandse Circus Ondernemingen naar de rechter in Groningen. Die stelde hen toen in het gelijk. In hoger beroep heeft de Raad van State nu de juistheid van de uitspraak uit 2008 bevestigd.
De huidige burgemeester van Winschoten, Pieter van der Zwaag, is teleurgesteld, maar is blij met de maatschappelijke aandacht voor het welzijn van circusdieren die de weigering van de vergunning tot gevolg heeft gehad.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!