*

Zoeken
  Zoeken met  
22.2 °C
ONO 3
 
files 22
41 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
vr 04 sep 2009, 05:30

Grootverdiener zwaarder belast

door Paul Jansen en Roelien Wierstra
AMSTERDAM -  De PvdA zint op de terugkeer van een toptarief van 60 procent in de inkomstenbelasting.

Foto: Dijkstra

De lastenverzwaring, die zou kunnen gaan gelden voor inkomens boven de Balkenendenorm (181.000 euro per jaar), is bij de regeringspartij nadrukkelijk in beeld als een van de maatregelen om de overheidsfinanciën weer op orde te krijgen. Dit tot ergernis van het CDA, dat spreekt van symboolpolitiek.

De ingreep wordt door de PvdA op tafel gelegd om het enorme financiële gat te dichten, dat als gevolg van de economische crisis in de schatkist ontstaat. Op Prinsjesdag, over anderhalve week, zal het kabinet duidelijk maken dat er richting 2015 tussen de 35 en 40 miljard euro moet worden bezuinigd om de staatsschuld niet te ver uit de hand te laten lopen.

Het toptarief is nu 52 procent. Acht jaar geleden was de belastingschijf van 60 procent geschrapt. Dat gebeurde in het tweede Paarse kabinet onder leiding van PvdA-premier Kok.

Lees het hele verhaal in De Telegraaf of Telegraaf-i.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting