*

Zoeken
  Zoeken met  
22.2 °C
ONO 3
 
files 36
62 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 01 okt 2009, 09:42
|
lees voor

Osterhaus: Jachtseizoen is geopend

ROTTERDAM -  „Als mensen me onderuit willen halen, moeten ze toch eerst de feiten goed op een rijtje hebben.” Vooraanstaand Nederlands viroloog Ab Osterhaus reageert donderdag getergd op publicaties in het Financieele Dagblad waarin wordt gesteld dat hij verder in opspraak is geraakt door zijn voorzitterschap van de internationale organisatie ESWI. ESWI wordt medegefinancierd door de farmaceutische industrie.

Foto: ANP

„Kennelijk is het jachtseizoen geopend”, zegt Osterhaus.

Hij noemt het 'buiten alle proporties' om ESWI te verdenken van belangenverstrengeling met de vaccinindustrie. „ESWI is een non-profit organisatie. In het bestuur zitten gerenommeerde influenzaspecialisten die dat werk belangeloos doen. Doel van ESWI is kennis over influenza te verspreiden, bijvoorbeeld in voormalig Oost-Europa waar mensen sterven omdat er geen vaccins zijn. Farmaceutische bedrijven betalen inderdaad aan de stichting, maar hebben verder geen enkele zeggenschap over hoe het geld wordt besteed.”

Ook vice-voorzitter Derrick Smith, professor aan de universiteit van Cambridge, ontkent dat er sprake is van vermenging van belangen. „Ook de Wereldgezondheidsorganisatie is verbonden aan de ESWI. Zij zouden nooit toestaan dat bedrijven een rol zouden spelen in het beleid van de organisatie.”


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting