*

Zoeken
  Zoeken met  
22.2 °C
ONO 3
 
files 39
64 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
ma 05 okt 2009, 05:30
|
lees voor

Moordonderzoek dreigt te stranden door zuinig OM

door Jolande van der Graaf
ROTTERDAM -  De oplossing van de brute moord op miljonair Hans Lijesen (46) hangt aan een zijden draad omdat het openbaar ministerie en de rechtbank in Rotterdam geen paar honderd euro aan reiskosten willen uittrekken voor de advocaat van een kroongetuige in deze zaak.

Hans Leijsen werd in Rotterdam doodgeschoten. Hans Leijsen werd in Rotterdam doodgeschoten. Foto: LEEUWEN, JOS VAN

De in Costa Rica verblijvende kroongetuige Sjaak M. is bereid om cruciale informatie te onthullen over de liquidatieachtige moord waarbij Lijesen in september 1999 op klaarlichte dag in zijn winkel aan de Benthuizerstraat in Rotterdam werd doodgeschoten. M. weet met name meer over de mogelijke rol van Linda V., weduwe van Hans Lijesen én latere echtgenote van M.

De vrouw zit vast en moet binnenkort in Rotterdam terechtstaan op verdenking van betrokkenheid bij de moord. De rechters en officier van justitie willen van M. een verklaring horen die hij al in maart 2008 in De Telegraaf prijsgaf. M. zei toen dat hij in de aanloop naar het misdrijf getuige was van een verdachte geldoverdracht tussen Linda V. en de vermeende, inmiddels overleden huurmoordenaar Dirk van R.

M. openbaarde in De Telegraaf in die tijd een zeer belastend, nachtelijk gesprek tussen Linda V. en Dirk van R. te hebben opgevangen. "Ik sliep die nacht bij Linda met wie ik toen een affaire had. Toen Van R. plotseling voor haar deur stond, hield ik me slapende. Maar ik hoorde Linda duidelijk met Van R. praten. Vervolgens gaf zij hem geld: een plastic zak met daarin 750.000 gulden." Volgens Linda V. wilde zij Dirk van R. helpen om diens belastingschuld af te lossen. Veel waarschijnlijker is het echter dat dit bloedgeld voor de moord op Lijesen is geweest. Sjaak M. heeft via zijn advocaat Frank van Ardenne aan justitie laten weten dat hij in Costa Rica wil meewerken aan een verhoor als getuige. Van Ardenne: "Zijn enige eis is dat ik daarbij lijfelijk aanwezig ben. Dit omdat hij niet zoveel vertrouwen meer heeft in het OM. Hij is namelijk al een keer eerder als getuige opgeroepen en toen doodleuk aangemerkt als verdachte, in de boeien geslagen en vastgezet."

Studio



M. gaat er tevens mee akkoord om in een verhoorstudio op Curaçao openheid van zaken te geven. Maar ook daar wil hij zijn advocaat erbij hebben. Van Ardenne: "De rechtbank wil mijn verblijf- en reiskosten echter niet vergoeden en mijn cliënt en ik gaan dit om principiële redenen niet zelf bekostigen. Als ik niet bij het verhoor aanwezig kan zijn, zal Sjaak M. niets zeggen." Morgen beslist de rechtbank of er alsnog geld wordt vrijgemaakt voor een vliegticket.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting