De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
11 °C
ZO 3
 
files 2
9 km.
euro95
diesel
1,458
1,099
 
 

SNELNIEUWS

Zaterdag 21 november
do 22 okt 2009, 05:30 | lees voor

Klok terug: hele week van slag

Van onze medisch redacteur
GRONINGEN -  Nederlanders blijken soms een week van slag door het ingaan van de wintertijd.

Bij het ingaan van de wintertijd gaat de klok een uur terug.

Velen zijn moe, somber en slapen slecht. Kortom vanaf het komend weekeinde, als de zomertijd eindigt, zitten honderdduizenden niet lekker in hun vel. Dat blijkt uit een enquête door het marktonderzoeksbureau Panelwizard in opdracht van een farmaceutisch bedrijf.

Een op de twee Nederlanders weet dat de klachten worden veroorzaakt door een ontregelde biologische klok. Uit de peiling blijkt ook dat de meeste klachten na een paar dagen tot een week wel weer verdwenen zijn. De biologische klok is dan meestal weer gewend aan de wintertijd. Verrassend is dat meer dan de helft van de Nederlanders (53 procent) weet dat een ontregelde biologische klok ook iets te maken heeft met depressieve stoornissen.

Dat verbaast prof. dr. J.A. den Boer, hoogleraar biologische psychiatrie aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij noemt het bijzonder dat zoveel Nederlanders weten dat er een relatie bestaat tussen depressie en een ontregelde biologische klok.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

Kerstgroet aan de Ouderen
Kans op €3000,- !
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.
Michael Jackson Shirts