Van der Laan schrijft donderdag in een brief in de Tweede Kamer dat hij op de sites waar subsidies naar toe gaan, geen discriminerende uitlatingen of haatzaaien wil zien. Eerder werden op de websites Marokko.nl en Maroc.nl uitlatingen aangetroffen die als haatzaaiend, discriminerend of beledigend kunnen worden ervaren.
Van der Laan voerde meerdere gesprekken met de exploitanten. Marokko.nl heeft maatregelen aangekondigd, waaronder de inzet van getrainde moderators. Maroc.nl heeft in het verleden al een slag gemaakt en sluit zich aan bij de gemaakte afspraken, aldus de minister.
De exploitant van Marokko.nl ziet de vraag van de minister om de website beter te beheren, als een extra stimulans. De organisatie liet in een reactie weten al langer bezig te zijn met de verbetering van het beheer van haar websites, waarbij zij overigens de vrijheid van meningsuiting zo veel mogelijk ruimte wil geven.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden