Ambtenaar oneens met ontslag
'Betere scholen voor betere...
'Jachtige sfeer in Kamer'
Celstraf doodschieten hennepkweker
Verhagen tegen internetcensuur
Graafwerkzaamheden Vijzelgracht...
Dode man gevonden
Dronken bejaarde rijdt agent aan
Maliki wil hertelling
Moslima doet aangifte tegen PVV
Ziekenhuis verbiedt boerka
Stelling van de dag
Touringcar rijdt in sloot
Pakistan wil Khan onderzoeken
Karzai spreekt met opstandelingen
Giulia (29) jongste oma Europa
'Geen fouten in zaak Milly'
Vrouw komt om bij ongeval
Wolfgang Wagner overleden
Afstraffing voor Sarkozy
Kernpunten zorgstelsel VS
'Zorgstelsel zege voor volk'
Groen licht zorgplan Obama
Henk Kok langs de lijn
9-jarige brengt broertje ter wereld
Ibrahim Afellay zakt weg uit...
Videoblog Fatima Moreira de Melo,...
Haartransplantatie voor Bridget...
Raar maar waar: zien met je tong
Bellen en gamen met je hand
Vangstverbod blauwvintonijn...
Denzel Washington op Broadway
Katherine Heigl ontsnapt aan...
Hysterisch: Dames van Sex and The...
De lampen zorgen ook voor trillingen op computerbeeldschermen. "Als je je hand voor een lamp langs beweegt, treedt er een stroboscoopeffect op in de werkkamers. Het lijkt soms net een disco", aldus gemeentewoordvoerder Hans Vonk.
Juist deze week startte minister Cramer een publiekscampagne om burgers over te halen spaar- of led-lampen te kiezen. Tijdens die aftrap waarschuwde installatiedeskundige Nico Koreman ook al voor de risico's op een 'overbelasting op het bestaande net'. De oorzaak ligt in bepaalde elektronica voor de nieuwe verlichting, die stroomfrequenties kan manipuleren. "Met heel nare effecten zoals het doorbranden van apparatuur en flikkerende verlichting", waarschuwt Koreman. "Met normale meetapparatuur ontdek je die enorme hoge frequenties niet."
Eén oplossing is het vermijden van goedkope elektronica uit het Verre Oosten, aldus Koreman. "En koop niet de allergoedkoopste spaarlampen, maar spullen van reguliere merken." Hoogeveen gaat op kosten van de installateur alles vervangen door een nieuwere generatie led-lampen. Op drie werkkamers is al proefgedraaid. "Deze nieuwe lampen veroorzaken geen gezondheidsklachten", aldus Vonk.
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Nu dubbel voordeel bij
Hete huisvrouwen
Registreer je domeinnaam!
Zonnige vakanties!
Yummy: Kim Holland 18+
Thermae 2OOO
5x kans op
Doorlopende
Hotel cadeaukaart
EHBO cursus:
De nieuwste telefoons
Flexibel sparen
2,5% bij € 10.000