Het Wageningse onderzoek richt zich op motieven van rijstboeren om nieuwe teeltmethoden wel of niet te gebruiken, op de communicatie tussen de rijstproducenten onderling en op de contacten tussen boeren en (overheids-)organisaties die zich met de teelt van rijst bezighouden. De Bill & Melinda Gates Foundation steunt het internationale onderzoek financieel, zo is dinsdag bekendgemaakt.
Er bestaat een systeem om de rijstproductie duurzaam te intensiveren, het zogenoemde System of Rice Intensification (SRI). Het SRI omvat teeltmethoden die afwijken van de traditionele manier op het gebied van waterverbruik, grondbeluchting, mestgebruik en plantwijze. Overheden en niet-gouvernementele organisaties (ngo's) promoten dit SRI sterk, maar de manier waarop verschilt nogal, aldus de Wageningse onderzoekers.
Het onderzoek moet onder meer aan het licht brengen wat het effect van SRI is onder verschillende omstandigheden. Zo is klimaat, maar ook de sociaal-economische opbouw van een land belangrijk, net als de ecologie. De onderzoekers hopen ook een antwoord te vinden op de vraag hoe de productie drastisch omhoog kan, terwijl beschikbaar land, water en arbeid zullen afnemen.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!