Dat staat in een brief die staatssecretaris Jack de Vries (Defensie) woensdag aan de Tweede Kamer heeft gestuurd. Het gaat om een 'joint logistiek ondersteuningsschip' (JSS). Het nieuwe schip gaat het bevoorradingsschip de Hr. Ms. Zuiderkruis vervangen, die in 2013, na 38 jaar dienst, uit de vaart wordt genomen.
Het JSS wordt medio 2014 aan Defensie overgedragen en is na uitgebreide tests midden 2015 operationeel inzetbaar, verwacht De Vries. Het schip kan bevoorraden op zee, zware middelen transporteren en landeenheden vanuit zee logistiek ondersteunen. Defensie wil Damen Schelde Naval Shipbuilding als bouwmeester.
De flink hogere kosten vallen slecht in de Tweede Kamer, die maandag een debat voert over militair materieel. De grootste regeringspartij CDA is „heel kritisch” over het project en over de uitleg van de prijsstijging, laat CDA-Kamerlid Rendert Algra weten. In zijn ogen is de aanpassing van het prijspeil met 46 miljoen wel erg veel. „Ik vraag me af of dit correct is. Ook staal is maar even duur geweest maar later weer in prijs gezakt”, aldus Algra. Hij denkt dat er niet realistisch is begroot of slecht is onderhandeld met de leveranciers. Als De Vries hem niet kan overtuigen van de hogere kosten, wil het CDA hem terug naar de onderhandelingstafel sturen.
De SP wil dat besluiten over de vervanging van de Zuiderkruis worden uitgesteld. „Honderd miljoen extra in crisistijd moet reden genoeg zijn de bouw te heroverwegen”, stelde SP-Tweede Kamerlid Krista van Velzen.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden